نماینده ارومیه: برنامه‌ریزی‌ها باید در راستای تقویت و کارآمدی مجلس قرار گیرد

[ad_1]

«سیدسلمان ذاکر» در جلسه علنی روز -چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهار داشت: اقتدار مجلس اقتضا می‌کند که برنامه‌ریزی ما در راستای تقویت و کارآمدی مجلس قرار بگیرد، امروز ما نمایندگان ساعت‌ها وقت خود را برای امر مهم نظارت اختصاص دادیم و ناظرانی را برای نظارت در شوراهای عالی آب انتخاب کردیم. برای نظام صنفی کشور، مدیریت بحران و کمیته‌هایی مانند کمیته فلسطین نیز افرادی را انتخاب کردیم.

ارتباط مجلس و دولت موجب نظارت مستمر و کارآمدی مجلس می‌شود

ذاکر افزود: برای قوی‌تر شدن در امر نظارت لازم است رصد کنیم که مجلس در کدام قسمت‌ها می‌تواند با نظارت کارآمدتر شود، شاید در سال تنها یک یا دو جلسه این شوراها نشست برگزار کنند، اما آنچه که می‌تواند نظارت مستمر ما را تعریف و کارآمدی ما را افزون کرده و در حل مشکلات شفاف‌سازی انجام دهد، ارتباط مجلس با دولت است.

وی عنوان کرد: باید ارتباط میان مجلس با دستگاه‌های اجرایی تعریف شود، نمایندگان مجلس باید بتوانند معاونان پارلمانی دستگاه‌ها را انتخاب کنند، زیرا با وجود انتخاب معاونان پارلمانی از سوی دستگاه‌های اجرایی به دلیل عدم شناخت ما نسبت به آنها این نظارت به خوبی انجام نمی‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس ادامه داد: پیشنهاد من این است که اگر می‌خواهیم مشکلات مردم را با نظارت حل کنیم باید نظارت را مستمر کنیم و معاونان پارلمانی را خود مجلس انتخاب کند.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم ارومیه اظهارداشت: اگر قرار باشد نظر شما لحاظ شود، نیازمند تغییر در آیین‌نامه داخلی مجلس است و انشاءالله بحث نظارت در اولویت مجلس است.

[ad_2]

Source link