نشریه چاپ بارسلون: باغچه رئال هم کِرم دارد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، این نشریه در گزارشی نوشت: ۴۰ سال پیش در روز پنجم آگوست، بایرن که جمعه شب بارسلونا را با نتیجه تحقیرآمیز هشت بر ۲ از لیگ قهرمانان حذف کرد، در حافظه تاریخ نشان پررنگ دیگری برجای گذاشت اما بر پیکر رئال مادرید؛ البته نه در یک بازی رسمی بلکه در جریان یک دیدار دوستانه.

تیم آلمانی در آن بازی رئال را با نتیجه ۹ بر یک در هم کوبید؛ دیداری که «وویادین بوشکوف» سرمربی صربستانی سفیدپوشان، یکی از مشهورترین جملات خود را به اصطلاحات رایج فوتبالی اضافه کرد: «ترجیح می‌دهم یک بازی را با ۹ گل ببازم تا اینکه در ۹ بازی با یک گل بازنده باشم.»

رئال مادرید که در فصل ۱۹۷۹-۱۹۸۰ لالیگا و جام حذفی را فتح کرده بود، زمان رویارویی با بایرن در یک اردوی پیش فصل هشت روزه به سر می‌برد؛ درست ۱۰ روز پیش از آغاز فصل بوندسلیگا و دفاع از عنوان قهرمانی خود.

نیمه نخست دیدار دوستانه مذکور با شکست هفت بر صفر رئال تمام شد؛ دیداری که در جریان آن «دیِتر هوینس» (برادر اولی هوینس رییس سابق بایرن) هت‌تریک و «کارل هاینس رومینگه» (رییس کنونی بایرن) نیز دبل کرد.

«لوری کانینگهام» تک گل رئال را در آن بازی و از روی نقطه پنالتی در دقیقه ۸۱ به ثمر رساند.

یکی از مدافعان رئال در مورد آن بازی گفته است: آلمانی‌ها مثل هواپیما بودند.

در فصل ۱۹۸۰-۱۹۸۱، رئال مادرید راهی فینال لیگ قهرمانان شد و در نهایت با نتیجه یک بر صفر بازی را به لیورپول باخت تا سال شوم کهکشانی‌ها تکمیل شود.

[ad_2]

Source link