نحوه تولید میلگرد با روش نورد و میکروآلیاژی

نحوه تولید میلگرد با روش نورد و میکروآلیاژی

میلگرد و تقویت یکی از محصولات فولادی است. قیمت میلگرد Ahan alat نمایه ای با سطح مقطع دایره ای جامد است و انواع مختلفی دارد. میلگرد در سازه های بتونی استفاده می شود و به استحکام سازه کمک می کند. Rebar به روش های مختلفی تولید می شود و در این مقاله قصد داریم روند قیمت میلگرد ساخت و تولید میلگرد را شرح دهیم.

روش تولید میلگرد

میلگرد از شمش فولادی ساخته شده و به روش های مختلفی تولید می شود. در صنعت فولاد به نمایه ها ، ورق ها ، میله ها ، زاویه ها و شمش ها به صورت نیمه تمام گفته می شود. قیمت میلگرد محصولات نیمه تمام در این صنعت با روش های نورد ، پرس ، رسم و آهنگری تولید می شوند. به طور کلی می توان گفت برای تهیه میلگرد ابتدا شمش گرم می شود و از غلطک های پی در پی ماشین چرخشی عبور می کند تا از سطح مقطع آن کاسته شود و طولانی تر شود. قیمت میلگرد سپس به اندازه بریده می شود.

تولید میلگرد با روش نورد

نورد به معنای تغییر شکل توسط دو سیلندر چرخان است و فولاد توسط نیروی اعمال شده توسط غلطک تغییر شکل می یابد. نورد هم گرم و هم سرد انجام می شود. در نورد گرم ، قیمت میلگرد دما در حدود 200 ± 1000 درجه سانتیگراد است.

نورد گرم

برای تهیه میلگرد با روش نورد ، ابتدا شمش ها در کوره قرار می گیرند تا گرم شوند. پس از رسیدن دما به حد مناسب که معمولاً برابر با 1100 درجه سانتیگراد است ، قیمت میلگرد شمشها وارد خط تولید می شوند. قطر شمش در سه مرحله عبور از غلطک ها کاهش می یابد و طول آنها نیز افزایش می یابد. پس از رسیدن به قطر مناسب ، قیمت میلگرد میلگردها به طول های مشخص بریده می شوند. معمولاً طول میلگردها 24 یا 36 متر در نظر گرفته می شود. اما اندازه استاندارد میلگردها 12 متر است.

نورد سرد

نورد سرد یا تولید تقویت کننده درجه حرارت پایین با مقاومت بالا روشی قدیمی است. در این روش ساختار کریستالی مواد شکسته و جابجا شده و آنها به طور نامنظم مجدداً جمع می شوند. قیمت میلگرد این بی نظمی در ساختار بلوری باعث افزایش استحکام عملکرد و شکل پذیری میلگرد می شود.

تولید میلگرد به روش میکروآلیاژ

میلگرد تهیه شده با روش میکروآلیاژ دارای مقاومت بسیار بالایی است و برای مناطق لرزه ای مناسب است. در این روش تیتانیوم ، نیوبیوم و وانادیوم به میلگرد ساده اضافه می شوند. قیمت میلگرد آنچه مهم است این است که شمش مورد استفاده در این روش باید در محیط و به آرامی خنک شود.

مرحله برش

پس از آماده سازی میلگرد ، لازم است که میلگردها بریده شوند. قیمت میلگرد اندازه استاندارد میلگرد 12 متر است. بنابراین پس از خنک شدن ، میلگردها به اندازه مشخصی برش داده شده و در بسته های 5 تنی بسته بندی می شوند.