مکزیک از تمدید تولید نفت اوپک‌پلاس کنار کشید

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، «روسیو ناهله» وزیر انرژی مکزیک شنبه‌شب گفت که این کشور به توافق کشورهای تولیدکننده نفت برای تمدید کاهش تولید تا پایان ماه ژوئیه که برای تعدیل بازار جهانی نفت و افزایش قیمت این حامل انرژی اتخاذ شده، نخواهد پیوست.

به دنبال سقوط آزاد قیمت نفت، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به همراه کشورهای غیرعضو در این سازمان به رهبری روسیه در فروردین ماه توافق کردند که تا پایان ماه ژوئن (اواسط تیرماه) تولید نفت خود را در مجموع ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

در این توافق مکزیک پس از مقاومت در برابر اصرار دیگر کشورهای تولیدکننده نفت برای کاهش ۴۰۰ هزار بشکه تولید خود، در نهایت پذیرفت که در ماه‌های مه و ژوئن روزانه ۱۰۰ هزار بشکه از تولید خود را کم کند.

قرار بود که کاهش تولید نفت از اول ماه ژوئیه تا پایان دسامبر به ۷.۷ میلیون بشکه در روز برسد، اما اوپک‌پلاس (کشورهای عضو و غیرعضو اوپک) روز شنبه تصمیم گرفتند که توافق سقف تولید پیشین را تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند.

وزیر انرژی مکزیک در این باره به خبرنگاران گفت: کشورهای دیگری هستند که کاهش تولید خود را تا پایان ماه ژوئیه تمدید کردند، اما ما در این مورد جواب منفی دادیم، ما به توافقی که در ماه آوریل امضا کردیم پایبند خواهیم ماند.

«آندرس مانوئل لوپز اوبرادور» رییس جمهوری مکزیک که افزایش تولید نفت یکی از وعده‌های او بوده، روز جمعه پیش از نشست اوپک گفت که این کشور در موقعیتی نیست که کاهشی بیش از آنچه در ماه آوریل توافق کرده، داشته باشد.

[ad_2]

Source link