مکرون برای اعطای پناهندگی به مخالف پوتین اعلام آمادگی کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری رویترز، «امانوئل مکرون» رییس جمهوری فرانسه و «آنگلا مرکل» روز پنجشنبه در کنفرانس خبری مشترک برای ارایه کمک پزشکی به «الکسی ناوالنی» سرشناس‌ترین مخالفت «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه اعلام آمادگی کردند.

مکرون گفت که پاریس آماده است هر کمکی که ناوالنی نیازمند آن است، از جمله پناهندگی، را در اختیار او قرار دهد.

مرکل نیز با تاکید بر اینکه آلمان خواستار روشن شدن چگونگی بیماری و به کما رفتن ناوالنی است، افزود: آنچه ما تاکنون شنیده‌ایم بسیار نامطلوب است. این کار باید با شفافیت بالا صورت گیرد.

در این کنفرانس خبری، مکرون همچنین به تحولات بلاروس پرداخت و گفت که «الکساندر لوکاشنکو» رییس جمهوری این کشور با ایفای نقش «سازمان امنیت و همکاری اروپا» مخالفت کرده است، این در حالی است که پوتین با این پیشنهاد موافق بوده است.

ناوالنی که سرشناس ترین مخالف سیاست‌های پوتین طی ۱۰ سال اخیر بوده، به دلیل آنچه اطرافیان او مسمومیت می گویند، به کما رفته است. «کیرا یارمیش» دبیر مطبوعاتی وی در این باره گفت: وی به کما رفته است و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در شهر امسل منطقه سیبری بستری است.

به گفته وی، ناوالنی زمانی که سوار هواپیما شده بود تا از شهر تومسک به مسکو بازگردد، دچار مسمومیت عمدی شد و به همین دلیل هواپیما فرود اضطراری داشت.

ناوالنی که ۴۴ سال دارد رهبر حزب روسیه نوین است که در اکثر تجمع‌های اعتراضی قانونی یا غیر قانونی در روسیه با موضوعات مختلف حضور می‌یابد یا مخالفان پوتین را دعوت به تجمع علیه سیاست های دولت می کند و از این جهت سرشناس ترین مخالف پوتین است که رسانه های غربی اخبار وی را به صورت ویژه پوشش می دهد اما به دلیل داشتن زندگی خوب و تحصیل فرزندانش در آمریکا چندان مورد پذیرش اکثریت جامعه روسیه نیست.

[ad_2]

Source link