موجودی کالای بیش از ۶ هزار انبار خراسان جنوبی در سامانه ثبت شد

[ad_1]

علی تهوری روز یکشنبه در نشست کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز خراسان جنوبی افزود: با توجه به اهیمت این موضوع از این تعداد چهار هزار و ۲۴ مورد به صورت سیستمی تایید شدند.

وی با بیان اینکه بازرسی‌ها و نظارت در خراسان جنوبی همانند گذشته با جدیت دنبال می‌شود اظهار داشت: با هرگونه تخلف در انبارها طبق قانون برخورد خواهد شد.

 معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: با شیوع وضعیت کرونا نظارت بر کالاهای بهداشتی بیش از پیش قوت گرفت و بلافاصله طرح ظربتی نظارت بر کالاهای بهداشتی در استان اجرایی شد.

وی ادامه داد: تشکیل ۱۲ پرونده تخلف در این حوزه بیانگر نظارت در طرح ضربتی بود که این مهم در ارتباط با کالاهای اساسی هم با آغاز سال جدید همانند سال‌های گذشته با قوت اجرا شد.

تهوری تصریح کرد: لیست کالاهای یازده‌گانه اساسی مردم به فرماندهی انتظامی استان ابلاغ شده است که در صورت هرگونه مشاهده متخلفان به حوزه‌های قضایی معرفی شوند.

وی افزود: وضعیت نظارت بر انبارهای استان در حال حاضر قابل قبول است و از آنجایی که هرگونه کالا باید در سامانه انبارها ثبت شود اگر کالاهای یازده‌گانه باشد قوانین قاچاق به جای احتکار اجرا خواهد شد.

خراسان جنوبی دارای ۳۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان و دارای چهار پایانه مرزی است که در حال حاضر بازارچه مرز ماهیرد فعال است.

نظارت بر انبارها تا حد قابل توجهی طبق نظر کارشناسان دستگاه‌های متولی قاچاق را در این استان کاهش داده است.

[ad_2]

Source link