مقام یمنی، سازمان ملل را به حمایت از متجاوزان متهم کرد

[ad_1]

به گزارش شبکه خبری المیادین، مهدی المشاط افزود: سازمان ملل در بسیاری از موضع گیری ها نشان داد که طرفدار تجاوز و ادامه محاصره است.

وی تاکید کرد: ما ادامه غارت منابع مردم یمن به دست گروهی مزدور و خائن را هرگز نخواهیم پذیرفت.

المشاط گفت: به مردم یمن اطمینان می دهیم که در برابر دشمن دست بسته نخواهیم بود و به مقابله با تلاش های مربوط به تجزیه یمن تا آزادی تمامی سرزمین های مان، ادامه خواهیم داد.

ام کلثوم باعلوی نماینده یمن در سازمان ملل متحد نیز اخیرا تاکید کرد که مارتین گریفیتس فرستاده این سازمان در امور یمن بی طرف نیست و مانند نماینده انگلیس در این کشور عمل می کند.

باعلوی عصر سه شنبه در گفت و گو با شبکه تلویزیونی المسیره گفت: توقیف کشتی ها جنایت نسل کشی است که نمی توان در برابر آن سکوت کرد و این اقدام بدتر از اقدامات نازی ها در جنگ جهانی است، من از فرستاده سازمان ملل می خواهم که همچنان نقش یک واسطه را در حل بحران یمن داشته باشد و بر اساس منافع طرف دیگر عمل نکند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی-آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف بیش از پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

از این رو کارشناسان مسایل منطقه معتقدند که دلیل اصلی حمله ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی سعودیها به یمن با هدف تسلط بر منابع غنی نفتی این کشور صورت گرفته است، حمله‌ای که تاکنون به قیمت شهادت دهها هزار یمنی مظلوم و ویرانی این کشور تمام شده است.

[ad_2]

Source link