مقام پیشین آمریکا: جمهوریخواهان در انتخابات پیروز نخواهند شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، بن رودز در پاسخ به پیام توییتری “دان کرنشو” کاندیدای مجلس نمایندگان آمریکا در مخالفت با رای گیری غیابی در انتخابات آمریکا نوشت: جمهوریخواهان می‌دانند در انتخابات پیروز نخواهند شد. 

دان کرنشو در پیامی توییتری با انتقاد از سخنان اخیر جو بایدن در مورد عدم تفاوت برگزاری انتخابات از طریق غیابی و پستی نوشت: انتخابات غیابی ایمن و محفوظ است و در صورت درخواست رأی غیابی باید از آن استفاده کنید. 

کرنشو نوشت: رای گیری از طریق پستی در معرض سوءاستفاده، اشتباهات و آسیب پذیری است. 

با نزدیک‌ شدن زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، تقابل نظر میان حزب دموکرات و جمهوری‌خواه بر سر برگزاری آن به صورت پستی شدت بیشتری یافته است. 

در همین رابطه «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا روز جمعه به تلاش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری فعلی این کشور برای محدود کردن بودجه خدمات پستی آمریکا واکنش نشان داد. 

اوباما در مصاحبه‌ای گفت: «آنچه شاهد هستیم در تاریخ سیاسی مدرن بی‌نظیر است. رئیس‌جمهوری در تلاش است مردم را تشویق کند تا در رأی‌گیری شرکت نکنند» . 

ترامپ که در نظرسنجی‌های متخلف آمریکا از «جو بایدن» رقیب دموکرات خود عقب افتاده است بارها اعلام کرده به احتمال زیاد در انتخابات ریاست‌جمهوری تقلب گسترده رخ خواهد داد. 

ترامپ مدعی است برگزاری انتخابات به صورت پستی که برای ممانعت از شیوع بیشتر ویروس کرونا در آمریکا پیشنهاد شده است، راه را برای هرگونه تخلف انتخاباتی باز می‌کند. 

[ad_2]

Source link