مقادیر قابل توجهی دینار قاچاق در دلیجان کشف شد

[ad_1]

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار «حسن مفخمی شهرستانی» افزود: دینارهای قاچاق کشف شده از یک دستگاه خودروی عبوری در یکی از مسیرهای ارتباطی این شهرستان به دست آمد.

وی بیان کرد: زمانی که ماموران انتظامی قصد توقف این خودرو را داشتند، راننده با تغییر مسیر ناگهانی سعی بر فرار از محل را داشت که با برنامه‌ریزی عملیاتی انجام شده،‌ پس از دقایقی متوقف و راننده آن دستگیر شد. 
 فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: راننده این خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

۴۹ فقره سرقت در استان مرکزی کشف شد

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: ۴۹ فقره سرقت در عملیات‌های روز گذشته (یکشنبه) پلیس این استان در نقاط مختلف کشف و ۳۱ سارق نیز دستگیر شدند.

سرهنگ «یوسف سپهوند» افزود: این تعداد سرقت در راستای تداوم طرح‌های عملیاتی کشف و علاوه بر آن، ۵۱ کیلوگرم انواع موادمخدر نیز کشف و ضبط و ۱۶ توزیع کننده موادمخدر نیز دستگیر شدند. 
وی بیان کرد: طرح‌های امنیت بخش پلیس استان مرکزی در مناطق مختلف و با جدیت ادامه دارد و انتظار است برای کسب موفقیت‌های بیشتر مردم در صورت مشاهده هرگونه رفتار هنجارشکن مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

طرح سرکشی از کافه‌ها و سفره‌خانه‌های شهر اراک اجرا شد  

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس استان مرکزی هم گفت: طرح سرکشی از کافه‌ها و سفره‌خانه‌های شهر اراک در راستای اجرای مصوبات کمیته پدافند زیستی استان مرکزی اجرا شد.

سرهنگ «جعفر پرویزی» افزود: در راستای اجرای این طرح سه واحد متخلف سفره‌خانه که مصوبات قرارگاه پدافند زیستی را در خصوص کاهش شیوع ویروس کرونا رعایت نکرده بودند، مهر و موم شد و از این واحدها تعداد قابل توجهی قلیان جمع آوری شد.

وی بیان کرد: طرح نظارت بر واحدهای صنفی مختلف استان مرکزی با جدیت ادامه دارد.

انهدام باند سارقان حرفه‌ای احشام و منازل در اراک  
 

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز گفت: باند سارقان حرفه‌ای احشام و منازل شهرستان اراک شناسایی و منهدم شد.

سرهنگ «کامیار چهری» افزود: در روزهای گذشته با اعلام گزارش‌هایی از وقوع سرقت هایی در سطح شهرستان اراک، تیمی از ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان مرکزی، بررسی موضوع را به صورت تخصصی آغاز کردند. 
 وی بیان کرد: در مراحل تحقیقات پلیس سرنخ‌هایی از اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت که اهل و ساکن یکی از استان‌های غربی بودند،‌به دست آمد و بررسی‌های میدانی پلیس بر روی اعضای این باند آغاز شد. 
 رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: ‌در مراحل رسیدگی به این پرونده مشخص شد که اعضای این باند با ۲ دستگاه خودروی سواری در سطح شهرستان اراک پرسه زنی کرده و ضمن شناسایی محل‌های نگهداری احشام بدون ایمنی لازم در سطح روستاها، ‌در برخی از سرقت‌های منزل در شهرستان اراک نیز دست دارند. 
 سرهنگ چهری اظهار داشت: سرانجام زمانی که ۲ نفر از اعضای این باند به منظور انجام سرقت وارد یکی از روستاهای شهرستان شده بودند، ‌در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند. 
 وی گفت: اعضای دستگیر شده این باند حرفه‌ای در بازجویی‌های صورت گرفته به  ۶ فقره سرقت منزل و ۶ فقره سرقت احشام در شهرستان اراک اعتراف کردند و تحقیقات تکمیلی در این پرونده برای دستگیری دیگر اعضای این باند همچنان ادامه دارد.

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان و بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

[ad_2]

Source link