معاون وزیر بهداشت: پاسخگویی اجتماعی در دانشگاه‌ها نهادینه شود

[ad_1]

علی اکبر حق‌دوست روز پنجشنبه در جمع اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی این استان می تواند با تربیت نیروی انسانی پاسخگو و نهادینه کردن مفهوم پاسخگویی اجتماعی، با هدف رفع نیازهای سلامت جامعه، برای سایر دانشگاه های کشور الگو شود.

وی شفافیت، پاسخگویی و خیرخواهی را از رمزهای موفقیت دانشگاه‌های برجسته دانست و اضافه کرد: می توان با تغییر رویکردها و توجه به روش‌های نوین همچنین حرکت در مسیر رشد و برنامه های تدوین شده مشخص،  فرصت آفرینی کرد و این موضوع یک وظیفه ملی است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه “همگرایی” شعار دانشگاه‌های برتر جهان است، افزود: امروزه دانشگاه‌هایی که عاقلانه‌تر برنامه‌ریزی کنند سریع‌تر به سود می رسند.

حق دوست، نگاه به تشکیلات دانشگاهها برای تغییرات بنیادین با توجه به نیازهای آینده را بااهمیت خواند و گفت: دانشگاه علوم پزشکی همدان منسجم است و می‌تواند با تداخل رشته‌ها الگویی برای کشور باشد.

وی با تاکید بر اهمیت پاسخگویی اجتماعی افزود: دانشگاهی موفق خواهد بود که بدون مرز باشد به طور مثال در دانشگاه‌های  موفق جهان مردم عادی هم امکان رفت و آمد در دانشگاه را دارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: دانشجویان باید با درد جامعه آشنا باشند و نباید تنها به راه‌اندازی رشته و تربیت دانشجو توجه شود.

حق دوست با تاکید بر اینکه دانشگاهی می‌خواهیم که در عمل دانشگاههای نسل سه و چهار در آن پیاده سازی شود ابراز امیدواری کرد: دانشگاه های بزرگ و مهم علوم پزشکی همدان معنی و مفهوم پاسخگویی اجتماعی را در دانشگاه نهادینه کند و الگویی برای بقیه دانشگاه‌ها باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر یکروزه به همدان، به همراه معاون اجرایی معاونت آموزشی این وزارت، از مراکز آموزش مجازی و مهارت‌های بالینی معاونت آموزشی دانشگاه بازدید کردند.

حق‌دوست در حاشیه این بازدید به اثرگذاری و همه جانبه بودن مرکز مهارت‌های بالینی دانشگاه علوم پزشکی اشاره و بیان کرد: این مرکز با چنین ساختاری بسیار در سیستم آموزشی به ویژه آموزش‌ دانشجویان در بسترهای قابل فهم و ادراکی و بالینی تأثیرگذار است.

وی با همراهی دکتر فراهانی معاون آموزشی دانشگاه و کیانی مدیر مجتمع آموزشی درمانی بعثت، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مرکز، عملکرد معاونت آموزشی دانشگاه را در ایجاد و بهره‌برداری از این مجموعه ارزشمند و قابل تحسین عنوان کرد.

[ad_2]

Source link