معاون استاندار: فارس در رتبه نخست هوشمندسازی مدارس ایستاده است

[ad_1]

عبدالرضا قاسم‌پور، دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش فارس در شیراز اظهار داشت: در پروژه بازگشایی مدارس، اولویت اول استان، بهداشت و ایمنی دانش‌آموزان و معلمان است و همه تدابیر و تمهیدات لازم باید در این زمینه اندیشیده شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا افزود: آموزش استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به دانش آموزان در مسیر مدرسه، محیط مدرسه، زمان ورزش و زنگ تفریح باید از طریق صدا و سیما، رسانه‌ها و آموزش و پرورش در فرصت پیش رو در دستور کار قرار گیرد.
قاسم‌پور، با اشاره به ضرورت تامین خودروی لازم برای سرویس مدارس، گفت: تغییر احتمالی وضعیت کرونا بر روند خدمات دهی سرویس مدارس تاثیرگذار خواهد بود به همین سبب باید تمام پیش‌بینی‌ها در این زمینه صورت گیرد.
وی اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع ۳۶ شهرستان استان فارس، پنج شهرستان در وضعیت سفید، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز و ۲۲ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند که چگونگی تحصیل دانش‌آموزان بر اساس اعلام ستاد مبارزه با کرونا به صورت حضوری، ترکیبی و مجازی تعیین خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس، همچنین با اشاره به اهمیت اجرای صحیح شیوه‌نامه‌های بهداشتی تا قبل از بازگشایی مدارس، افزود: از وضعیت بهداشتی مدارس سراسر استان بازدید صورت گرفته و موارد لازم برای رفع کاستی‌ها اعلام شده است.
قاسم‌پور، در مورد اجرای شیوه‌نامه بازگشایی مدارس نیز بیان داشت: طبق این شیوه‌نامه در روز اول مراسم نمادین بازگشایی مدارس در شهرستان‌های قرمز و زرد از طریق شبکه آموزشی دانش‌آموزان موسوم به “شا”د و در شهرهای سفید به صورت حضوری با تعداد محدود دانش‌آموزان اجرایی می‌شود.
وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس نیز آمادگی کامل خود را برای تامین ماسک و اقلام بهداشتی برای دانش‌آموزان و معلمان اعلام کرده است؛ همچنین اداره‌های کل کمیته امداد و بهزیستی فارس نیز برای حمایت از دانش‌آموزان زیر پوشش این نهادهای حمایتی در زمینه تهیه لوازم سخت‌افزاری و بهداشتی مشارکت خواهند کرد.

پیشتر اعلام شدکه آغاز سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها روز پانزدهم شهریورماه 99 خواهد بود.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز (دهم شهریورماه 99) گفت: تاکنون ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۰۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۵۷۱ نفر رسید.

بنا به گفته سیما سادات لاری، ۲۷ استان کشور در وضعیت قرمز یا هشدار هستند و بر اساس آخرین اطلاعات کرونا، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های آذربایجان غربی، البرز، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان، خوزستان و فارس در وضعیت هشدار قرار دارند.

[ad_2]

Source link