مصرف برق مشترکان بروجردی به ۱۴۴ مگاوات رسید

[ad_1]

محمد علی خسروی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مردم بروجرد در روزهای اخیر شاهد اعمال خاموشی‌ها در سطح شهر بوده که با توجه به گرمی هوا موجب نارضایتی شهروندان از اداره برق شده است.

وی اظهار داشت: علت اصلی قطع برق در بروجرد افزایش مصرف از روزانه ۱۱۰مگابایت به ۱۴۴ مگابایت است که فشار فراوانی به شبکه وارد میکند.

خسروی بیان کرد: مصرف بهینه انرژی به خصوص در زمان پیک بار و رعایت صرفه جویی در مصرف برق باعث کاهش مصرف و جلوگیری از اعمال خاموشی خواهد شد.
 
وی اضافه کرد: برنامه های احتمالی خاموشی ارتباط مستقیمی با میزان و فرهنگ مصرف دارد از امروز نسبت به روزهای گذشته میزان خاموشی ها کاهش می یابد و طی ۱۰ تا ۱۵ روز آینده نیز این مشکل رفع می شود.

مدیر امور توزیع برق بروجرد ادامه داد: ساعات پیک مصرف برق در ۲ بازه زمانی ۱۱ تا ۵ عصر و ۸  تا ۱۱ شب است که پیک مصرف روزانه اکنون در مقایسه با پیک مصرف شبانه بحرانی تر شده و مردم باید نهایت تلاش برای صرفه جویی در مصرف برق را به کارگیرند.

خسروی یادآور شد: سال گذشته در زمینه اصلاح و بهینه سازی شبکه برق جهت افزایش پایداری شبکه برق از جمله توسعه پست ۶۳/۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی شماره یک بروجرد اقداماتی انجام شد.

وی گفت: با اضافه کردن ۲ فیدر جدید و همچنین اصلاح و بهینه سازی شبکه های فشارمتوسط و ضعیف و نصب تجهیزات حفاظتی و مانوری از جمله ۲ دستگاه ریکلوزر و سکشن لایزر در مسیر شبکه ۲۰کیلوولت مسیر جاده خرم آباد و نصب ۱۲ دستگاه سکسیونر هوایی قابل قطع زیر بارکه باعث افزایش پایداری شبکه و کاهش خاموشیهای شبکه گردیده است.

مدیر امور توزیع برق بروجرد تاکید کرد: با توجه به بالا رفتن درجه حرارت هوا و گرمای شدید و افزایش مصرف توسط مشترکین به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی مخصوصا کولرهای گازی در زمان‌پیک بار و همچنین محدودیتهای موجود در تولید انرژی شاهد اعمال خاموشی در زمانهای پیک بار در سطح کشور و به تبع شهرستان بروجرد هستیم که امیدواریم با مصرف بهینه انرژی مخصوصا در زمان پیک بار و رعایت همشهریان عزیز باعث کاهش مصرف و جلوگیری از اعمال خاموشی باشیم.

خسروی اضافه کرد: هم اکنون ۱۴۶ هزار مشترک برق صنعتی و خانگی در بروجرد وجود دارد که با توجه به توسعه شهر و ساخت و سازهای جدید ۵۰۰ مشترک در سالجاری افزوده شده است.

وی موفقیت دراجرای طرح‌های توسعه شبکه برق بروجرد را پرداخت به موقع بدهی مشترکان دانست و ادامه داد: هم اکنون این دستگاه خدمات رسان ۵۰ میلیارد تومان از مشترکان خود طلب دارد و این میزان بدهی مربوط به واحدهای صنعتی، اداری، چاه‌های کشاورزی، تجاری و مشترکان خانگی است.

[ad_2]

Source link