مصرف برق در بخش مولد سمنان ۷۱ درصد و بالاتر از میانگین کشور است

[ad_1]

سیدمحمد موسوی زاده روز شنبه به رسانه‌ها اظهارداشت: ۷۶.۵ درصد مشترکان استان سمنان در تعرفه خانگی، ۵.۹ درصد عمومی، ۱.۷ درصد کشاورزی ، ۱.۳ درصد صنعتی ، ۱۴ درصد تجاری و بقیه هم مربوط به بخش روشنایی معابر است.

وی با بیان این که ترکیب مصرف انرژی استان سمنان تولیدی است، اظهار داشت : بالغ بر ۷۱ درصد انرژی برق مصرفی این استان صرف کار تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان ادامه داد: برق در استان ۵۲ درصد در بخش صنعت و ۱۹ درصد در بخش کشاورزی مصرف می‌شود که حدود ۲۲.۷ درصد بیشتر از میزان میانگین مصرف این بخش در کشور است.

وی تصریح کرد: شرکت توزیع برق در قالب یک دستگاه خدمت رسان به عنوان پیشخوان صنعت برق ارائه خدمت می‌کنند و با رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی خدمات مورد نظر به مردم ارائه می‌شود.

موسوی زاده اضافه کرد: به منظور تسهیل در ارائه خدمات و جلوگیری از مراجعه حضوری مردم به مراکز خدمت رسانی شرکت توزیع برق در شهرستان‌ها ، ۲۲ خدمت در حوزه فروش انشعاب و خدمات پس از فروش انشعاب به صورت الکترونیکی و از طریق پایگاه اینترنتی این شرکت قابل دریافت است.

وی با اشاره به بهینه سازی و بازسازی حجم وسیعی از شبکه‌های برقدر سال ۹۸، تصریح کرد: ۳۰ رزمایش شناسایی خطوط برق رسانی و تاسیسات توزیع برق عارضه‌دار و فرسوده انجام و بیش از ۲۹۲ کیلومتر از شبکه‌ها بهسازی شد.

وی بیان داشت: سال گذشته، ۱۶۷ هزار مشترک خانگی استان سمنان الگوی مصرف را رعایت کردند و ۱۲ میلیارد ریال پاداش خوش‌مصرفی به آنان پرداخت شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان خاطرنشان کرد: اجرای بیش از پنج هزار طرح عمرانی برق رسانی با اعتبار ۸۵۱ میلیارد ریال از دیگر دستاوردهای شرکت توزیع برق در عرصه خدمت رسانی در سال گذشته بود.

حدود ۴۰۰ هزار مشـترک برق از خـدمات شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان بهره‌مند هستند.

[ad_2]

Source link