مشکلات طرح‌های پرورش ماهی در قفس چهارمحال و بختیاری رفع می‌شود

[ad_1]

بابک دین‌پرست شامگاه سه‌شنبه همزمان با سومین روز از هفته دولت سال‌جاری در حاشیه دیدار از طرح‌های پرورش ماهی در قفس چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:نشستی برای رفع مشکلات بین طرح‌های پرورش ماهی در قفس با شرکت آب منطقه‌ای و با حضور مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط در استان تشکیل و نتیجه آن در  جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود.
وی وضعیت و روند توسعه‌ای چهارمحال و بختیاری را مطلوب دانست و افزود: تا زمان وجود حتی یک بیکار در این استان و تا هنگام عبور از تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی ایران، نباید از هیچ تلاشی فروگذار کرد.
دین‌پرست تصریح کرد: طرح‌های مصوب در جلسات اقتصادمقاومتی چهارمحال و بختیاری تا زمان تعیین تکلیف رها نمی‌شود.
وی  با اشاره به مشکلات کارخانه سیمان لردگان یادآور شد: این کارخانه برای تامین آب و برق و همچنین برخی قوانین بانکی با مشکل مواجه است که به‌زودی بررسی و رفع می‌شود.
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری نیز گفت: سالانه ۲ هزار و ۱۰۰ تن ماهی در قفس در این استان تولید می‌شود که مطالعات این طرح در سال ۱۳۹۲ انجام شد.

پرویز منصوری تاکید کرد: چهارمحال و بختیاری قطب تولید ماهیان سردآبی و زنجیره تولید این نوع ماهی در استان کامل است و تولید ماهی کپور معمولی در قفس در دریاچه سد کارون ۴ در حال پرورش و مطالعات تکمیلی برای انجام این کار در دست انجام است.
مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در انجام مطالعات پرورش ماهی در قفس مسائل زیست‌محیطی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت.
به گزارش ایرنا،همزمان با هفته دولت سال‌جاری ۲۶۲ طرح با دو هزار و ۵۰ میلیارد ریال اعتبار و ۴۴۸ نفر اشتغال‌زایی مستقیم در چهارمحال و بختیاری افتتاح و بهره‌برداری و همچنین ۸۶ طرح عمرانی با سه هزار و ۵۵۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کلنگ‌زنی می‌شود.
دوم تا هشتم شهریور به مناسبت سالروز شهادت محمد علی رجایی و محمد جواد باهنر به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link