مسابقه کتاب‌خوانی ” آن بیست و سه نفر ” در زنجان برگزار می‌شود

[ad_1]

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان روز یکشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: شرکت در این مسابقه برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی میسّر است و مسابقه به صورت آنلاین از طریق سامانه مسابقات کتابخوانی به آدرس www.samakpl.ir برگزار می شود.
امیرعلی نیکبخش افزود: زمان ثبت نام و شرکت در این مسابقه کتابخوانی از ۲۶ مرداد همزمان با ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی تا ۶ مهرماه برابر با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس تعیین شده است و به ۳۰ نفر از برندگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
گفتنی است کتاب ” آن بیست و سه نفر ” روایتی است از ۲۳ رزمنده اسیر نوجوان ایرانی که اکثراً از تیپ «ثارالله» کرمان بودند، این رزمندگان در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۶۱ در مرحله مقدماتی عملیات بیت‌المقدس به اسارت دشمن درآمدند.
رژیم بعثی صدام پس از آگاهی از موضوع اسارت نوجوانان ایرانی و برای جبران شکست سنگین خود در خرمشهر، سعی کرد از این ماجرا سوءاستفاده و به نفع خود بهره‌برداری تبلیغاتی کند.

آزاده سرافراز زنجانی ابوالفضل محمدی یکی از این رزمندگان نوجوان ایرانی است که به دست نیروهای بعثی اسیر شد.
کتاب ” آن بیست و سه نفر ” خاطرات خودنوشت “احمد یوسف‌زاده” یکی از این رزمندگان است که ماه‌های نخست اسارت را روایت می‌کند؛ این کتاب از سوی رهبر معظم انقلاب تقریظ شده است.

[ad_2]

Source link