مردم قرچک روز طبیعت را در خانه ماندند

[ad_1]

علیرضا رشیدیان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: روز طبیعت امسال، آزمون بزرگی برای همراهی و همدلی مردم در شکست ویروس کرونا بود و عدم حضور مردم در بوستان‌ها، مزارع کشاورزی و دامان طبیعت نشان داد که می‌توان این بیماری را شکست داد.

وی اظهار کرد: با وجود آن‌که نگرانی‌هایی در خصوص امکان حضور مردم در تفرجگاه‌ها وجود داشت و پیش‌بینی‌هایی در خصوص ممانعت حضور خودروها در مناطق روستایی، مزارع کشاورزی و تفرجگاه‌های شهرستان صورت گرفته بود ولی مردم با همراهی مسئولان، در خانه ماندند و به جرأت می‌توان گفت هیچ خانواده‌ قرچکی، روزطبیعت را در بیرون از منزل سپری نکرده است.

وی تصریح کرد: با وجود آن‌که اغلب بوستان‌های شهرستان قرچک به دلیل محصور نبودن، در دسترس مردم قرار داشت و وسعت اراضی کشاورزی، زمینه را برای حضور خانواده‌ها در طبیعت فراهم می‌کرد ولی مردم مسئولانه به توصیه‌های بهداشتی مسئولان توجه کردند تا شاهد خلوت ترین معابر و خیابان‌های شهرستان در طول ایام گذشته باشیم.

رشیدیان از مردم خواست تا با توجه به هشدارهای مسئولان، در ساعات باقیمانده از روز سیزدهم فروردین نیز از حضور در طبیعت پرهیز کنند تا بتوان از اجتماع مردم که مهمترین عامل برای انتشار ویروس کرونا است، پیشگیری کرد.

شهرستان قرچک با۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

به گفته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت تاکنون ۴۷ هزار و ۵۹۳ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۳۰۳۶ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۵ هزار و ۴۷۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

[ad_2]

Source link