مجلس یمن: دسترسی به فرودگاههای یمن مقابله با کرونا را سخت‌تر می‌کند

[ad_1]

به گزارش امروز (پنجشنبه) شبکه المسیره یمن، مجلس این کشور تاکید کرد که سنگینی هزینه‌های این تصمیم با توجه به ادامه تجاوز و محاصره بیش از پنج سال از سوی دشمنان به سرکردگی عربستان سعودی بر دوش مردم یمن چند برابر خواهد شد، به خصوص اینکه این کشور به دلیل تجاوز و محاصره و همچنین استفاده متجاوزان از سلاح‌های کشنده ممنوع شده از سوی جامعه‌ جهانی از گسترش بیماری‌های همه‌گیر و سایر بیماری‌ها رنج می‌برد.       

مجلس نمایندگان یمن برای جلوگیری از ویروس کرونا در این کشور و در راستای اقدام‌های پیشگیرانه از مهاجران و یمنی‌های مقیم خارج این کشور خواست تا در این مقطع زمانی که یمن تحت محاصره و با ویروس کرونا مواجه است از بازگشت به این کشور خودداری کنند و با پیروی از دستور العمل‌های بهداشتی در محل سکونت خود بمانند.   

این نمایندگان همچنین از یمنی‌های خارج از کشور خواستند تا با پایبندی به قوانین پیشگیرانه، مصوبات و دستورالعملهای پیشگیری از این بیماری همه گیر در کشورهایی که در آن حضور دارند، به کنترل این بیماری همه گیر کمک کنند.  

نهادهای بین‌المللی که پیش از این برای بازگشایی فرودگاههای یمن برای ارسال کمک به مردم فقیر و تحت محاصره این کشور تعلل می‌کردند به تازگی در تصمیمی به هواپیماها اجازه دسترسی به فرودگاه‌های این کشور جهت بازگشت مهاجران یمنی به کشورشان را داده‌اند.

شیوع بیماری کرونا در کشورهای جهان و درخواست مهاجران یمنی برای بازگشت به کشورمان دلیل اتخاذ این تصمیم عنوان شده است.  

[ad_2]

Source link