لطفا با تصویب خردل

[ad_1]

چه کسی از خردل باشد آن را به رنگ زرد یا قهوه ای در یک سگ و یک ساندویچ و یا حتی مخلوط را به یک غذای مرکب از گوشت وارد سس سالاد یا پیش غذا. ما در چاشنی و دوم تنها به سس گوجه فرنگی و هیچ کس را دوست دارد خردل بیشتر از آمریکایی ها است. این عملا یک نهاد ملی (در کنار هات داگ). در سنت لوئیس نمایشگاه جهانی در سال 1904 یک شرکت کوچک به نام فرانسوی در معرفی خود خردل زرد بر روی هات داگ و محبوبیت منفجر شد.

وجود دارد بیش از 40 گونه از خردل گیاهان با دانه های خود را هر ارائه یک کمی عطر و طعم های مختلف و رنگ برای ایجاد بسیاری از انواع mustards. اضافه کردن دیگر ومزه مواد تشکیل دهنده مانند زغال اخته گیاه فلفل یا عسل و نمک و فلفل هواخواه می تواند واقعی کمد پر از لذت بخش + خردل را امتحان کنید.

در کتاب مقدس, دانه خردل استفاده می شود در کتاب متی به عنوان یک تمثیل که در آن عیسی مسیح می آموزد که یکی از تنها نیاز به ایمان یک (تسلیم شده) دانه خردل به حرکت کوه ها. برای مسیحیان است و نمادی از ایمان پس از عهد جدید.

واقعی نمک و فلفل و در برخی از فرم و قدمت آن به اوایل رومیان هنگامی که آن را به زمین از دانه ها و مخلوط با آب یک خمیر شبیه به آماده mustards امروز استفاده می کنیم. نام مشتق شده از “mustum” (از لاتین به معنای “سوزاندن باید” بود که این عمل با استفاده از آب از جوان انگور به شکل خمیر). خردل به عنوان یک ادویه محبوب در اروپا مدتها قبل از باستان آسیایی, تجارت ادویه و انگور-محبت رومی ها آن را در خود باغ های انگور در کنار انگور. این کشور از فرانسه در آغوش آن زمانی که بسیاری از برادران در صومعه کشت آماده شده و به فروش می رسد خردل در اوایل قرن نهم و می توان به فروشگاه در پاریس در قرن 13th.

دو enterprising فرانسوی به نام موریس خاکستری و آنتوان Poupon ایجاد شده یکی از محبوب ترین mustards در جهان خاکستری Poupon دیژون در سال 1770 ، آنها کشف کردند که با اضافه کردن شراب سفید خود را خصوصی دستور کاملا متفاوت و دلپذیر و طعم پدید آمده است. اصلی خود, فروشگاه, هنوز هم وجود دارد در شهر دیژون. چه کسی می تواند فراموش کرده ام, کلاسیک, تجاری تلویزیون که در آن دو لیموزینها کشش تا در کنار یکدیگر و بسیار مناسب و بدیهی است که ثروتمند مسافر تماس از پنجره به بیرون کشیدند و اگر limo هر خاکستری Poupon در هیئت مدیره.

در سراسر تالاب در سال 1866 یک مرد انگلیسی به نام ارمیا کلمن بنیانگذار تشخیص نام تجاری کلمن خردل انگلستان منصوب شد به عنوان رسمی خردل ساز به ملکه ویکتوریا. کلمن پیشگام همان تکنیک سنگ زنی استفاده می شود امروز که pulverizes دانه به پودر خوب در راه است که محافظت از فرار از ومزه روغن. در بسیاری از بارها خمره خردل تند دیده می شود در هر جدول که در هنگام قرار دادن یک مقدار در یک زبان است ادعا به ایجاد تشنگی قبل به سفارش یکی از مورد علاقه آل یا آبجو.

حتی پاپ ژان دوازدهم بود چنین فن خردل که مانند ملکه ویکتوریا او منصوب مرد جوان به عنوان بزرگ خردل ساز به پاپ. آن را فقط اتفاق افتاده پاپ برادرزاده که یکی از دیژون منطقه در فرانسه.

مانند بسیاری از دیگر کلمات در زبان انگلیسی خردل دیگر نامربوط معانی از قبیل “برش خردل” و یا “گاز خردل” یک سلاح کشنده در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم. در ایرلند اشاره به کسی به عنوان “خردل” می تواند به معنای بد خو.

صرف نظر از تنظیمات خود را (make mine خاکستری Poupon لطفا) وجود دارد صدها نفر از mustards به از را انتخاب کنید. اگر شما فقط نمی تونم دریافت به اندازه کافی شما می توانید از موزه ملی خردل موزه در منچستر, ویسکانسین, که در آن بیش از 5,500 + خردل بر روی صفحه نمایش هستند و شما می توانید نمونه های بسیاری از آنها در نوار مزه. و البته صدها مورد علاقه mustards در فروش, بنابراین شما نمی خواهد ترک دست خالی.

[ad_2]