قیمت خرید سوند فولی

پس از باز کردن تنگی که معمولا این نوع تنگی ها که با این روش باز می شوند، سوند فولی سه راهی تنگی های شدید هستند و برای جلوگیری از تنگی مجرا چند روز سوند در مجرا باید گذاشته شود و پس از خارج کردن سوند مجرا، برای جلوگیری از تنگی مجدد در آینده، بیمار هفته ای دو بارخودش سوند را ازمحل تنگی رد کند که مجددا تنگی ایجاد نشود و اینعمل به مدت 6 ماه، هفته ای دو بار انجام شود. در صورتی که فرد بالای ۵۰ سال دچار علایم ادراری ذکر شده در بالا گردید باید جهت بررسی های تکمیلی و معاینه فیزیکی به پزشک متخصص جراح کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) مراجعه کند تا هم درمان برای بیمار انجام شود و هم از نظر سایر بیماری های خوش خیم و بدخیم که باعث ایجاد علایم ادراری مشابه می شوند، بررسی انجام شود. سوند فولی سه راهی برای زنانی که از سوند فولی استفاده می کنند: از جایی که سوند وارد مجرای ادراری می شود، شروع کنید، مطمئن شوید که لب های فرج را جدا کرده اید و به طرف عقب، به سمت مقعد تمیز کنید.

منطقه تناسلی را تمیز نگه دارید .قسمت خلفی مجرا از گردن مثانه شروع و تا مجرای ممبرانوس ادامه دارد. درست فراتر از زاویه یک سوراخ کوچک وجود دارد به طوری که حتی اگر پمپ روشن باشد تا زمانی که این سوراخ توسط انگشت بسته نشود هیچ مکشی ایجاد نمی شود. تنگی مجرا باعث می شود که مجرا باز نشود، این حالت معمولا به علت التهاب بافت مجرا و ایجاد بافت غیر طبیعی در مجرا به نام اسکار باعث تنگی می گردد. اگر علائم شما قابل تحمل باشند، ممکن است تصمیم بگیرید که درمان پروستات خود را به تعویض انداخته و علائم را بررسی کنید. سوند فولی سه راهی با استفاده از آب و صابون ملایم، ناحیه تناسلی خود را تمیز کنید. منطقه تناسلی را تمیز نگه دارید . کاتتر را از جایی که وارد بدن شما شده و پایین و دور از بدن قرار می دهید تمیز کنید. این به این دلیل است که در حالی که کاتتر فولی دارید حمام می کنید شما را در معرض خطر عفونت قرار نمی دهد.

سوند فولی سه راههمچنین توجه داشته باشید که نباید هیچ گاه ضد عفونی کردن سوندها قبل از استفاده را فراموش کرد. در صورت لزوم مردان باید پوست ختنه گاه خود را به عقب برده و ناحیه را از جمله آلت تناسلی تمیز گردد. کاتتر سوپراپوبیک: برای جایگذاری این سوند، پزشک یک برش چند اینچی زیر ناف، دقیقاً بالای استخوان شرمگاهی ایجاد کرده و سوند را مستقیما در مثانه قرار میدهد تا ادرار بدون عبور لوله از ناحیه تناسلی تخلیه شود. سوند فولی بر خلاف سوندهای دیگر، به راحتی و به سرعت در مثانه قرار می گیرد و در مدت زمان کوتاهی به خوبی و بدون هیچ مشکلی ادرار را از مثانه بیمار تخلیه می کنند. سوند سوپراپوبیک جایگزین راحتی برای سوند معمولی است و به شما امکان می دهد فعالیت های عادی روزمره خود را بدون ناراحتی و درد ادامه دهید. با این حال بسیاری از افراد به این سوندها عادت کرده و با آنها راحت می باشند اما در صورت لزوم، باید به استفاده از روش های دیگر مشکوک شوند و در این زمینه از پزشک سئوال کنند.

✔ سوند دائمی: این مدل از سوندها با نام سند فولی نیز شناخته میشوند. در عوض، در اين تكنولوژى از امواج صوتى خاصى استفاده مى شود كه توسط گوش انسان قابل شنيدن نيست. جهت راحتی فرد بیشتر سوندهای نلاتون با یک روان کننده جداگانه مانند ژل لوبریکانت استفاده می شوند. برای ویزیت پزشک در منزل و نمونه گیری در منزل با کمترین هزینه می توانید با۷۲۱۰۳ تماس بگیرید. برای اینکه اندازه سوند را اندازه گیری کرد از واحد فرنچ استفاده می شود. در صورت درخواست شما، می توان پرستار و یا مسئولی از آزمایشگاه برای شما فرستاد تا نمونه گیری به راحتی انجام شود. که مي توان آن را به صورت موثر به کار برد استفاده شود. حباب باد شده همانطور که سر کودک قبل از زایمان فشار زیادی به دهانه رحم وارد می کند، باعث باز شدن دهانه رحم می شود. نحوه استفاده از سوند فولی سه راه مشکی: این وسیله در انتهای خود دارای بادکنکی است که هنگامی وارد مثانه می شود توسط پرستار با آب استریل پر می شود تا با باد شدن بادکنک مانع از خروج سوند فولی از مثانه گردد ادرار از طریق این لوله به داخل یک کیسه که کیسه زهکشی ادرار نام دارد تخلیه می شود و پس از پر شدن کیسه باید آن را تخلیه کرد روشی که پرستار سوند فولی را داخل مثانه قرار می دهد سوندیزاسیون نام دارد.

کیسه ادرار باید حداقل هر هشت ساعت و قبل از اینکه کیسه ادراری پر شود تخلیه شود. از او درخواست کنید تا نفس های عمیق و آرام بکشد. سوندها از لوازم های پرمصرف در عرصه ی پزشکی محسوب می شوند.که معمولا به دو نوع فولی و نلاتون تقسیم میشوند. سوند فولی یکی از انواع کاتترهای ادراری است که به عنوان سوندهای ساکن یا دائمینیز شناخته میشود. در دهه ۱۸۰۰ میلادی چارلز گودیر مفهوم آتشفشانی لاستیک را فرموله کرد، که بعداً در سال ۱۸۴۴ میلادی توسط توماس هنکاک به ثبت رسید. این ظهور که کیفیت کلی لاستیک را بهبود بخشید، انقلابی در تولید آن ایجاد کرد و به سرعت اکثر کاتترها از لاستیک جوشانی ساخته شدند و بعداً در قرن ۲۰ میلادی لاستیک لاتکس به محبوب ترین ماده انتخابی تبدیل شد.

سوند ادراری سه راهه

بعداً کاتترهای ساخته شده از برنج، مس، طلا، سرب و نقره ساخته شد. در چه مواردی می توان از سوند استفاده کرد؟ به عنوان مثال می توان به دستگاه های دسترسی عروقی یا کاتترهای داخل وریدی، کاتترهای ادراری و لوله های تخلیه قفسه سینه اشاره کرد. همچنین این عمل باید توسط شخص متخصص و آموزش دیده انجام گردد تا از ایجاد زخم و خونریزی و همچنین عفونت های مجاری ادراری جلوگیری شود. در چنین شرایطی برای این افراد از سوندهای یکبار مصرف کوتاه مدت استفاده می گردد که می توان آن ها را، هم از راه مجرای ادرار و هم از راه ایجاد سوراخ در زیر شکم در داخل مثانه تعبیه نمود. سپس کاتتر به وسیله یک ژل لوبریکانت یا روان کننده که محلول در آب می باشد از طریق پیشابراه به داخل مثانه وارد می شود. معمولا در مراحل اولیه آسیب نخاع، از این روش بسیار مناسب برای کنترل مثانه استفاده می کنند و این سوند از طریق پیشابراه داخل مثانه گذاشته می شود.

در صورت عدم موفقیت این کار، مشاوره اورولوژی اندیکاسیون دارد چرا که ممکن است لازم باشد بالون از طریق سوپراپوبیک و تحت هدایت سونوگرافی سوراخ شود. در نوک سوند یک بادکنک کوچک پر از محلول قرار دارد که کاتتر را در مثانه بیمارنگه می دارد. وقتی پرستار شما مشاهده کرد ادرار از کاتتر در حال جریان وعبوراست، او بالون را درانتهای کاتتر پر می کند. او می خواست روند کاتتریزاسیون را برای جان کمتر دردناک کند و بنابراین با یک آهنگری محلی روی یک طرح جدید برای کاتتر نقره ای انعطاف پذیرتر کار کرد. بنجامین فرانکلین مخترع معروف و همچنین یکی از نیاکان ایالات متحده در تولید یک سوند نقره که در ابتدا برای استفاده برادرش جان استفاده می شد سهیم بود.

سوند فولی 3راهلوله باریک، توخالی و انعطاف پذیری است که برای جمع آوری ادرار، درون مثانه قرار داده می شود. گرچه درست است که فناوری کاتتر به طور مداوم در حال پیشرفت است، اما ایده لوله ای برای تخلیه مثانه قرن هاست که وجود دارد. سوند گذاری در مجرای ادرار با وجود مزایا و فوایدی که برای بیمار دارد می تواند موجب فراهم شدن پیامدهایی در بیمار گردد. روان سازی سوند های نلاتون را می توان با استفاده از بسته های لوبریکانت استریل شده تکی یا ژل های لوبریکانت استریل انجام داد. سوری های باستان از گیاهان توخالی مانند نی برای تسکین ادرار جمع شده در مثانه استفاده می کردند.

انواع سوند فولیدر جراحی شکم نیز استفاده می شود.نمونه ایی از سوند فولیسوند نلاتون: سوند نلاتونیا سوند­های یکبارمصرف از جمله سوند هایی هستند که مانند انواع سوند فولیبیشتر در بخش اورژانس و زمانی که بیمار در حالت طبیعی خود نباشد مورد استفاده قرار می­گیرد. امروزه به دلیل شیوع بیماری های مختلف گاها ممکن است افرادی دچار امراضی شوند که توانایی آن ها را برای حرکت و دفع ادرار محدود نماید. همچنین می توان از سوند برای تخلیه مثانه قبل یا بعد از عمل جراحی و یا انجام تست های خاص استفاده کرد. بسیار نرم است، هیچ تحریکی برای بیماران وجود ندارد و به آن حساسیت پیدا نخواهد کرد. استنت در افراد جوان، در بیماران با فیبروز زیاد و در مجرای آلتی توصیه نمیشود. گذاشتن این سوندها باید حتما توسط پزشک یا پرسنل پرستاری با تجربه و حتما در شرایط استریل باشد .

کاتتر باید در زمان های ضروری استفاده گردد زیرا قرار گرفتن این ابزار برای مدت طولانی در لوله ادرار می تواند خطر ابتلا به عفونت در طول کاتتر را افزایش دهد. در تنگی های بدنبال عمل جراحی پروستات، الزاما باید از روش یورتروتومی و یا وسیله دیگری به نام TUR استفاده کرد. در این روش طول تنگی را مشخص باید کرد و درصورت امکان با وسایل دیلاتاتوزتنگی آن را بازکرد. مجرای ادرار زنان در مقایسه با مجرای ادرار مردان، کوتاهتر است. با توجه به این که مجرای ادرار مردان در مقایسه با مجرای ادرار زنان، طولانی تر می باشد . برای دریافت خدمات سونداژ در منزل، کافیست تا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید و پس از مشاوره رایگان کارشناسان مجموعهی هوم کا، از این خدمات بهره ببرید. سوند ادراری داخلی باید حداکثر ۱۴ روز پس از جایگذاری تعویض گردد. کاندوم شیت معمولا به صورت روزانه تعویض میگردد، اما در برخی از برندها امکان استفاده حداکثر تا ۴۸ ساعت پس از جایگذاری وجود دارد.

دومین پارچه را بردارید که در آن یک سوراخ وجود دارد و آن را بر روی آلت تناسلی قرار دهید . پزشک یا پرستار ناحیه تناسلی شما را با یک محلول استریل تمیز می کند. 2. پوست دور مجرای ادراری و جدار سوند فولی را حداقل روزی یک بار با آب گرم و صابون بشویید. سوندهای فولی در اندازه های مختلف موجود هستند و تشخیص سوند مناسب برای بیمار بر عهده پزشک است. عمر کیسه های ادرار تقریباً ۵-۷ روز است. چه زمانی باید سوند و کیسه ادرار تعویض گردد؟ اصولا سوندها برای زمانی استفاده می شوند که فرد نتواند ادرار را به طور طبیعی دفع کند و یا در فرآیند دفع آن مشکل داشته باشد. سوند فولی سه راه سایز 18 یا کاتتر ادراری یک لوله خالی و نازک استریل و انعطاف پذیر است که به مثانه وارد می شود تا ادرار را تخلیه کند. ساکشن تیوپ یا لوله ساکشن برای مکش یا از بین بردن مقدار کمی از ترشحات بینی، گلو یا گوش بیمارطراحی شده اند.

از ابتدای مجرا، پاکسازی در یک حرکت دایرهای انجام میشود، حرکت به سمت خارج و به مناطق اطراف آن انجام میشود. در مواردی که بیماری به هر دلیلی قادر به حرکت نباشد، باید از سوند فولی روش لاتکسی برای او استفاده شود. این روش در مواردی مانند گرفتن نمونه ادرارو در برخی آزمایشات برای بررسی عملکرد مثانه استفاده می شود و هم چنین در برخی موارد که فرد پس از جراحی فقط برای بار اول نیاز به تخلیه مثانه داشته باشند، استفاده میگردد. اگرچه این مسئله به انتخاب شخصی که استفاده می کند بستگی دارد زیرا برخی از بیماران ممکن است فقط از آب استفاده کنند یا هیچ چیز دیگری استفاده نمی کنند. این محصول در سایزهای مختلف توسط برندهای مختلف تولید می گردد توجه داشته باشید که ممکن است دو سوند فولی با برندهای مختلف دارای یک سایز باشند اما با یکدیگر متفاوت باشند به عبارت ساده تر باید بگوییم مثلا سایز 18 برندهای مختلف ممکن است به یک اندازه نباشد و با یکدیگر تفاوت داشته باشند پس بستگی به شرکت سازنده دارد ما در این مطلب قصد داریم به توضیح ویژگی های سوند فولی سه راه قرمز بپردازیم.

به طور کلی از آنها با آویز کیف استفاده می شود.انتخاب بالن بزرگتر از حد مورد نیاز، ممکن است باعث کشیدگی سوند به دلیل افزایش وزن آب در بالن های بزرگتر شود . ممکن است از شما خواسته شود نفس های آرام و عمیق بکشید یا اینکه فشار دهید، انگار که در حال قرار دادن کاتتر در حال ادرار کردن هستید. شما باید هر روز کاتتر خود را تمیز کنید، کیسه های ادرار خود را عوض کنید و آن را بشویید. ۴- مرتب با ورزش هاش پرینه مثل جمع کردن و شل کردن عضلات باسن و ایستادن و نشستن، عضلات ناحیه باسن را تقویت کنید (۱۰ بار در ساعت). به طور کلی از آنها با آویز کیف استفاده می شود. تنها راه این است كه به نحوی امكان دفع ادرار از آن كلیه فراهم شود. در این روش تنگي مجرا باید مشخص شود و سپس تنگی را باید کاملا برداشت و دو قسمت سالم مجرا به هم دوخته شود و سپس یک سوند بمدت 7 تا 10 روزدر مجرا گذاشته می شود تا محل عمل (آناستاموز) جوش بخورد.

تنگی مجرا باعث علائم متعددی می شود. اولین قدم تنگی مجرا، روش غیرجراحی می باشد. در روش سوند گذاری متناوب بطور معمول از سوند نلاتون استفاده میشود. مطمئناً در آن روزها آنها از فن آوری توانایی تولید کاتتر در مواد استریل انعطاف پذیر و استریل برخوردار نبودند و مجبور می شدند از آنچه در دسترسشان بود استفاده کنند. ممکن است لوله هایی نازک و انعطاف پذیر باشند که کاتترهای نرم نامیده می شوند یا کاتترهای ضخیم و انعطاف ناپذیری به نام سوندهای سخت هستند. در ساخت سوندهای فولی لاتکس از مواد اولیه مناسب استفاده شده که از آسیب رساندن به مجرای ادراری یا به اصطلاح تروماتیزه شدن آن جلوگیری کرده و راحتی بیشتری را برای کاربر فراهم میکند. شیمی درمانی و پرتودرمانی همچنین می تواند باعث لخته شدن خون در شما شود مثانه.

یکی از بیشترین موارد مصرف پزشکی استفاده از سوند فولی می باشد که سوند فولی 20 زرد یکی از سوند ها می باشد که در بیمارستان ها و مراكز پزشكی درمانی زیاد وجود دارد و این وسایل برای تسهیل و كمك به روند ادرار در افراد بیمار و افرادی که جراحی انجام داده اند بهكار میرود. سوند فولی: این سوند یک نوع سوند داخلی است که برای استفاده طولانی مدت یا کوتاه مدت کاربرد دارد. ممکن است مقداری خون یا ادرار در اطراف محل ورود کاتتر به بدن خود مشاهده کنید، به ویژه هنگام راه رفتن یا دفع مدفوع که این طبیعی است، به شرطی که ادرار در کیسه ادرار تخلیه شود.