قطع راه ارتباطی روستای رشوانلوی شیروان از یک هفته پیش

[ad_1]

رقیه ناظرزاده یکشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سیلاب سال ۹۸، قول ساخت راه جدید این روستا از سوی مسوولان نهایی شد اما در یکسال اخیر فقط سه بار برای راه جدید اقدام کرده اند که اساسی و به طور کامل انجام نشده است.

وی با بیان اینکه راه جدید در سراشیبی تندی قرار دارد که بسیار خطرآفرین است گفت: خودروهای سواری خیلی کم از این مسیر و آن هم با احتیاط فراوان تردد می کنند.

نظرزاذه افزود: راه جدید بالای کوه است که کسی نمی تواند از آن عبور کند چون مورد اطمینان نیست و اکثر ساکنان روستا همچنان ۴۰ سال است که از راه قدیم که از داخل  رودخانه است عبور می کنند که آن هم با هر با بارندگی و سیلاب مسدود می شود.

دهیار روستای رشوانلو شیروان گفت: به دلیل سیلاب فراوان و عدم گذر از آن، چند روز گذشته کامیونی با مصالح ساختمان و بنایی در رودخانه گرفتار شد که با پی گیری های فراوان قرار است در دو روز آینده سپاه دو دستگاه بولدوزر و گریدر برای بازگشایی مسیر بفرستد.

نظرزاده افزود: اهالی روستا برای تردد بسیار با مشکل مواجه هستند زیراکه برای رفت و آمد به داخل شهر باید از روستای رشوانلو تا کورکانلو یا دوآب را که ۲۰ کیلومتر است پیاده طی کنند تا با سواری به شهر بیایند.

وی گفت: از سال گذشته تاکنون با پی گیری های فراوان اقدام درخوری برای راه جدید روستا انجام نشده و این در صورتی است که مسئولان اظهار دارند یک میلیارد ریال برای آن هزینه کردند و این روستا تنها روستای شهرستان است که به دلیل راه ارتباطی نامناسب تاکنون موفق به گازکشی آن نشده اند و محروم از گاز است.

وی گفت: با توجه به سیلاب و خسارت به باغ های این روستا، دیواری برای جلوگیری از خطرات و خسارت از سوی جهاد کشاورزی برای کشاورزان احداث شد ولی سیل دیوار را هم تخریب کرد.

صبح امروز رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شیروان در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت: اینک مردم روستا از راه جدید تردد می کنند که مشکل خاصی ندارد.

روستای رشوانلو در ۴۵ کیلومتری شمال شیروان، ۸۰ خانوار مشتمل بر ۴۰۰ نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link