قدردانی وزیر راه از سیاست‌گذاری ناجا در کاهش جان باختگان جاده‌ای

[ad_1]

به گزارش پایگاه خبری پلیس، “محمد اسلامی” روز شنبه در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک در ستاد ناجا با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: حضور در ستاد نیروی پرافتخار انتظامی را توفیق می دانم و لازم می دانم ضمن قدردانی از تلاش ایثارگرانه مدافعان سلامت در مقابله با کرونا، از نقش و وظیفه شناسی خطیر نیروهای پلیس در این ایام در کمک به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دولت نیز قدردانی کنم.

وی با بیان اینکه تعاملات پیوسته و پایداری میان وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی وجود دارد، افزود: بنده به عنوان وزیر راه و شهرسازی از زمان قبول مسئولیت در این جایگاه بر تعامل این وزارتخانه با همه سازمان ها و دستگاه های همکار تاکید ویژه ای داشته و دارم و در این میان تعامل مطلوب با نیروی انتظامی را در اولویت می دانم، چرا که تقویت تعاملات ما با پلیس به پیشبرد بهتر اهدافمان کمک می کند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پیشبرد ماموریت های وزارت راه و شهرسازی بدون تعامل همه جانبه با نیروی انتظامی ممکن و شدنی نیست.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک با نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: این تفاهم نامه همکاری در تداوم سایر تعاملات با پلیس و برای بهبود کیفیت حمل و نقل جاده ای است.

اسلامی  با بیان اینکه ماموریت ها را باید با نظام هوشمند، مدیریت و عملیاتی کنیم، مطرح کرد: محور تفاهم نامه مشترک امروز نیز بهره مندی از سامانه ها و سیستم هوشمند در راستای ارتقاء ایمنی ترددهای جاده ای، کاهش مصرف انرژی (سوخت) و نظایر آن است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید برای اینکه سلامت و جان مردم برای ما ارزش بسیاری دارد، خاطر نشان کرد: تفاهم نامه همکاری مشترک که امروز به امضاء دو طرف می رسد علاوه بر مزیت های اشاره شده در فرآیند مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز موثر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیریت هوشمندانه نیروی انتظامی در کاهش جان باختگان جاده ای قدردانی کرد و گفت: کاهش جان باختگان جاده ای نتیجه سیاست های صحیح نیروی انتظامی می باشد و ان شاء الله این روند با قوت و قدرت بیشتری تداوم یابد.

اسلامی با بیان اینکه شدت و نوع تصادفات در آزاده راه ها و بزرگراه ها بیشتر از جاده ها و معابر اصلی است، ادامه داد: برای کنترل ترددها نیازمند نظارت های هوشمند هستیم که با این تفاهم نامه همکاری مشترک، این مهم محقق می شود؛ معتقدم که امروز راهکار رفع عناصرحادثه ساز، بهره مندی از سیستم های هوشمند است.

وی با بیان اینکه امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و ناجا گام بزرگی در راستای حفاظت از محیط زیست، بهبود ایمنی ترددها، کاهش مصرف سوخت و انرژی است، گفت: این همکاری مشترک منافع ملی و مردمی را در پی دارد.

بر اساس این گزارش، در راستای اجرای مواد ۲، ۳، ۴ و ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال ۱۳۸۹ به منظور روان سازی و کنترل ترافیک، ارتقاء ایمنی و عبور و مرور در حمل و نقل جاده ای، اعمال قانون و تلاش برای کاهش مصرف سوخت و جلوگیری از تصادفات در محل ایستگاه های اخذ عوارض، تفاهم نامه همکاری میان وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی منعقد گردید که موضوع این تفاهم نامه عبارت از؛ هماهنگی در نصب، بهره برداری و پشتیبانی از سامانه های پرداخت الکترونیکی عوارض آزاد راهی بود.

برپایه این تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت راه و شهرسازی و نیروی انتظامی تعهداتی را عهده دار هستند، از طرف دیگر تفاهم نامه همکاری مشترک دیگری میان نیروی انتظامی و وزارت راه و شهرسازی با حضور مهندس “محمد اسلامی”؛ وزیر راه و شهرسازی در ستاد ناجا به امضاء رسید.

گفتنی است، این تفاهم نامه همکاری مشترک در راستای ارتقاء ایمنی عبور و مرور در حمل و نقل جاده ای، تقویت نظارت بر اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی در راه ها به منظور افزایش نظم و انضباط ترافیکی، کاهش تصادفات رانندگی و جان باختگان سوانح ترافیکی، ساماندهی و هماهنگی برای توسعه سامانه های کنترل و نظارت هوشمند جاده ای صورت گرفت.

[ad_2]

Source link