فوت ناشی از تصادفات در جاده‌های کرمانشاه ۲۷درصد کاهش یافت

[ad_1]

«فریبرز کرمی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا در مورد آمار تصادفات برون شهری استان، افزود: از ابتدای امسال تعداد مجروحان تصادفات برون شهری ۱۴درصد و تصادفات فوتی و تصادفات جرحی نیز به ترتیب ۱۸ و ۱۶ درصد نسبت به چهار ماه سال گذشته کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه امسال ۸۹ نفر در جاده‌های استان کرمانشاه فوت کرده و هزار و ۲۵۳  نفر مجروح شده‌اند، گفت: با اقداماتی همچون رفع نقاط حادثه خیز، نصب علائم ایمنی و حضور مستمر نیروها برای کاهش آمار تصادفات تلاش می‌کنیم.​

مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در ادامه از ایمن سازی فیزیکی ۱۹ مدرسه از ابتدای سال خبر داد و گفت: در این مدت ۱۱ مورد بازدید از مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر انجام شده است.

کرمی به فعالیت ۱۲ مراکز معاینه فنی استان نیز اشاره کرد و گفت: در چهار ماه سپری شده از سال جاری ۱۶ هزار و ۳۱۵ ناوگان سنگین معاینه فنی شد.

وی در ادامه تعداد بازدیدهای دوره‌ای از ناوگان عمومی حمل و نقل را ۴۱ مورد عنوان کرد و افزود: ۱۹ مورد هم ایمنی‌سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه‌ها انجام شده است.

او تعداد کلاه های ایمنی توزیع شده در بین راکبان موتور سیکلت در هر مرحله را نیز ۳۱ مورد و میزان آموزش انجام شده به آنها در هر مرحله را ۱۱ مورد عنوان کرد.

کرمی با اشاره به نصب برچسب (شبرنگ) بر روی ادوات کشاورزی و وانت بار گفت: در این زمینه ۷۲ عدد برچسب (شبرنگ) بر روی ادوات کشاورزی و وانت بار نصب شده است.

استان کرمانشاه در مجموع بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

اکنون ۲۴۳ دستگاه اتوبوس، هزار و ۳۶۵ مینی بوس و یک هزار و ۲۰۸ دستگاه خودرو سواری در ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه به مسافران خدمات می دهند.

۲۷ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در این استان هم اکنون با امکانات لازم پذیرای ارائه خدمات به مسافران و هموطنان هستند. همچنین اکنون بیش از سه هزار و ۵۶۱ هزار راننده برون شهری در استان مشغول فعالیت هستند.

بیش از ۲ میلیون نفر در ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستای استان کرمانشاه سکونت دارند.

[ad_2]

Source link