فعال اقتصادی: مدیریت پول‌های سرگردان، مانع شکل‌گیری بازارهای ناسالم می‌شود

[ad_1]

عباس ابوقداره، شنبه در نشست کمیسیون سرمایه‌گذاری و بازار پول و سرمایه این اتاق که به صورت برخط (آنلاین) برگزار شد، افزود: امروز برخی از سپرده‌های خارج شده از بانک‌ها وارد بازارهای موازی شده و تورم را رقم زده است و اگر این مساله مدیریت نشود، پول‌های سالم به پول‌های مسموم تبدیل می‌شود.
وی، تمام مشکلات و بحث‌های اقتصادی را وابسته به شرایط موجود دانست و ادامه داد: سال‌هاست که جهش تولید به بزرگترین هدف کشور تبدیل شده و اگر بانک‌ها همچنان محل تامین مالی باشند همچنان استقراض صورت می‌گیرد و بانک‌ها بدهکارتر می‌شوند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس، تصویب بودجه سال ۹۹ را بدون بررسی و نظر کارشناسی، اقدامی خارج از روال معمول دانست و گفت: شیوع ویروس کرونا، آسیب‌ها و تاثیرات پیرامون آن بر بخش‎های اقتصادی کشور نیز زمینه‌ساز کسری بودجه خواهد شد.
ابوقداره، نامگذاری امسال به نام جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب را بر پایه یک کار کارشناسی دقیق دانست و گفت: اقتصاددانان و فعالان بخش خصوصی باید به دنبال راهکارهایی باشند که با وجود وضعیت کرونا بتوانیم این شعار را محقق کنیم.
رییسکمیسیون سرمایه‌گذاری و بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی فارس ادامه داد: اگر تمرکز بخش اقتصاد کشور بر تولید باشد، تورم و افزایش نرخ دلار اقدامی مثبت در جهت تولید خواهد بود و بسیاری از بخش‌های تولیدی ما در همین شرایط جهش بسیار خوبی خواهند داشت.

[ad_2]

Source link