فرماندهی انتظامی خلخال در پیشگیری از جرایم کیفری موفق عمل کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، سرهنگ سیدهادی موسوی روز سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران خلخال افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه از سرقت در این شهرستان در سال جاری نیز موجب شده تا برغم وجود افزایش زمینه سرقت در جامعه هیچ گونه افزایش آمار سرقت در خلخال در طول چهار ماه اول امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در انجام اقدامات پیشگیرانه از جرایم سرقت در جامعه علاوه بر نیروی انتظامی ۲۸ دستگاه اجرایی و ارگان دولتی نقش مستقیم دارند، اظهارداشت: یکی از عوامل افزایش آمار سرقت در برخی از مواقع در جامعه عمل نکردن مسوولان دستگاه‌های اجرایی یاد شده به وظایف ذاتی و قانونی خود است.

وی همچنین به افزایش موارد کشفیات جرایم سرقت در خلخال اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این شهرستان عاری از جرایم سرقت مسلحانه و یا سازمان یافته است بیشتر سرقت‌های واقع شده در این شهرستان غالبا سرقت‌های خرد و در حد رفع نیاز روزانه بوده که بیشترین آمار سرقت‌ها نیز مربوط به انجام این جرم توسط معتادان به مواد مخدر است.

فرمانده انتظامی خلخال با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته اخیر توسط پلیس فتا میزان کشفیات مربوط به جرایم فضای مجازی و برخورد با متخلفان فعال در این فضا افزایش یافته ، افزود: برغم افزایش شدت برخورد با متخلفان فعال در فضای مجازی و با توجه به تغییر روش‌های سرقت الکترونیک ، به مردم توصیه می‌شود در استفاده از امکانات اینترنتی و فضای مجازی کاملا مراقب ترفندهای کلاهبردارانه متخلفان بوده و در صورت احساس نیاز مراتب را به پلیس اطلاع دهند.

سرهنگ موسوی گفت: فضای مجازی شهرستان کاملا رصد شده و با افرادی که به هر عنوان اقدام به نشر اکاذیب ،تشویش اذهان عمومی شده و یا به هر عنوان با نشر خبری غیر واقع درصدد برهم زدن آرامش و نظم عمومی جامعه هستند بشدت برخورد این افراد پس از شناسایی از طریق پلیس فتا تحویل مقامات قضایی می‌شوند.

وی تشریح کرد: در حالی که توهین ،افترا ،اظهارنظر در خصوص مسوولان دارات دولتی و لطمه به آبروی افراد جامعه در فضای مجازی نیازمند طرح شکایت از سوی افراد مورد تهمت واقع شده می‌باشد ،هرگونه اقدام منتهی به برهم زدن آسایش و امنیت جامعه در این فضا نیازی به طرح دعوی از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی نبوده و افراد متخلف و برهم زنندگان آرامش مردم در فضای مجازی تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند. 

فرمانده انتظامی خلخال همچنین از اجرای طرح برخورد با رانندگان متخلف خبر داد و گفت: در راستای برقراری نظم و آرامش عمومی جامعه پلیس راهور این شهرستان تنها در مدت ۲ ساعت اقدام به متوقف کردن ۱۲۰ دستگاه خودرو و اعمال قانون و جریمه در خصوص رانندگان این گونه خودروها و همچنین توقیف و هدایت تعدادی از این خودروها به پارکینگ راهنمایی و رانندگی در سطح شهر خلخال کرد.

وی تغییر سیستم روشنایی و چراغ‌های ساخت کارخانه از جمله تغییر رنگ چراغ خطر خودروها ،نصب و راه‌اندازی سیستم‌های صوتی آزاردهنده ،خواباندن فنر خودرو ، دودی کردن شیشه خودروها ،استفاده غیرقانونی و نامتعارف از چراغ‌های چشمک‌زن و حرکت‌های خطرساز را از جمله مواد تخلف رانندگان متوقف شده یاد کرد.

[ad_2]

Source link