فرانسه مرزهایش با حوزه شینگن را باز می‌کند

[ad_1]

تارنمای این شبکه تلویزیونی نوشت: طبق اطلاعات ما فرانسه قصد دارد در نشست وزرای کشور اتحادیه اروپا که امروز – جمعه – به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار خواهد شد، پیشنهاد دهد که مرزهای حوزه شینگن را به طور مجدد در روز اول ژوئیه بازگشایی کند. دولت فرانسه به تصویب این پیشنهاد در نشست وزرای کشور اروپایی امیدوار است.

ب.اف.ام تی.وی گزارش کرد: فرانسه همچنین می‌خواهد که تمام مرزهای داخلی اتحادیه اروپا در روز ۱۵ ژوئن/ ۲۶ خرداد  بازگشایی شود.

کاخ الیزه همچنین پیشنهاد می‌کند که اقدام‌های محدودیتی ۱۴ روزه (قرنطینه اجباری) برای هیچ یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا جز در خصوص کشورهایی مانند اسپانیا و انگلیس که آنها را به فرانسه تحمیل می‌کنند، اعمال نشود.

در خصوص مساله بازگشایی مرزهای داخلی اتحادیه اروپا نیز بسته به شرایط بهداشتی، هفته آینده در شورای دفاع تصمیم‌گیری خواهد شد.

در این پیوند، روزنامه «ولور اکتوئل» هم نوشت: در حالی که اپیدمی کرونا همچنان در فرانسه قربانی می‌گیرد، دولت این کشور  پیشنهاد می‌کند که مرزهای شینگن را برای تابستان بازگشایی کند.

به نوشته این نشریه فرانسوی، فرانسه همچنان سیاست ضد مرزی خود را که در بسیاری از کشورهای اروپایی در زمان شیوع اپیدمی کرونا تحت تاثیر قرار گرفت، ادامه می‌دهد. در واقع ، چندین کشور در منطقه شینگن تصمیم گرفته بودند به دلیل شیوع کرونا برای مهار این ویروس مرزهای خود را بسته نگه دارند. اقدامی که فرانسه همواره از اجرای آن امتناع ورزیده و زمینه را برای ورود تمامی اتباع اروپایی که با وجود اپیدمی قصد عزیمت به فرانسه را داشتند فراهم کرد.

بنابراین دولت فرانسه می‌خواهد که تمام مرزهای داخلی اتحادیه اروپا در روز ۱۵ ژوئن بازگشایی شود.

این روزنامه فرانسوی افزود: اما اسپانیا که در روز ۱۴ مارس/ ۲۴ اسفند ۹۸ یکی از شدیدترین قرنطینه‌ها در جهان را اعمال کرده و مرزهای زمینی خود را تا ۱۷ همان ماه بسته بود، تصمیم گرفته است که در روز اول ژوئیه تنها مرزهای خود با فرانسه و پرتغال را بازگشایی کند.

اسپانیا از روز ۱۵ می/ ۲۶ اردیبهشت، ورود ساکنان این کشور به داخل از طریق مرزهای هوایی یا دریایی  جز در موارد خاص ضمن تحمیل قرنطینه اجباری، محدود کرده است.

هفتم خرداد/ ۲۷ می، رئیسان مجلس شورای ملی فرانسه و آلمان خواستار بازگشایی مرزها بین کشورهای اروپایی پس از چندین هفته بسته بودن به دلیل شیوع ویروس کرونا، در سریع‌ترین زمان ممکن شدند.

دو هفته پیش از این درخواست، فرانسه در واکنش به اقدام رم برای بازگشایی مرزهای ایتالیا روی گردشگران اتحادیه اروپا و لغو قرنطینه اجباری بازدیدکنندگان خارجی، از ناهماهنگی اعضای اتحادیه در این زمینه انتقاد و اعلام کرد، مرزهای خود را تا اطلاع بعدی بسته نگه خواهد داشت.

کمیسیون اروپا هم خواستار بازگشایی مرزهای داخلی کشورهای عضو اتحادیه اروپا شده و از ۲۷ کشور عضو این اتحادیه خواسته بود مرزهای داخلی خود را با توجه به نزدیک شدن تعطیلات تابستانی بازگشایی کنند. 

اپیدمی کرونا با تاثیر قابل توجهی که بر اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا گذاشته دولت‌ها را مجبور به تزریق سرمایه در بازار کرده است. این ویروس چنان تاثیر عمیقی داشته که می‌تواند مدت زمان طولانی رشد اقتصادی اروپا را منفی نگه دارد.

[ad_2]

Source link