فاصله‌گذاری اجتماعی در مساجد در اولویت قرار گیرد

[ad_1]

حجت‌الاسلام‌ محمدمهدی نبی زاده عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تصمیمات شورای مقابله با کرونا مبنی بر اقامه نماز جماعت در سطح خوزستان و لزوم رعایت موارد بهداشتی برای پیشگیری از شیوع ویروس، بیان کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در ماه های اخیر و قرار گرفتن خوزستان در وضعیت قرمز، اجتماع افراد در مساجد، برای سلامتی افراد خطراتی را به همراه داشت اما اکنون باتوجه به شرایط موجود و اعلام وضعیت زرد در بسیاری از شهرهای استان، پیشنهاد اقامه نماز در مساجد به استاندار خوزستان داده شد و وی نیز دستور لازم در این خصوص را صادر کرد.

وی افزود: اگرچه ۲ روز است که اقامه نماز در سطح برخی مساجد آغاز شده اما رعایت پروتکل بهداشتی به ویژه فاصله‌گذاری اجتماعی باید در اولویت قرار گیرد چرا که در صورت رعایت نکردن افراد، بار دیگر به وضعیت قرمز باز می گردیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: با این وجود نظارت بر عملکرد مساجد به صورت جدی در دستور کار است چرا که سلامت افراد جامعه برای ما از اهمیت بالایی برخورد است.

حجت ‌الاسلام نبی زاده ادامه داد: اکنون در ۱۳ شهرستان خوزستان نماز جماعت در سطح مساجد اقامه می‌شود و درخصوص سایر شهرستان‌های با وضعیت نارنجی و قرمز در هفته آینده تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی افزود: استفاده از ماسک در مساجد در زمان اقامه نماز جماعت الزامی بوده و انتظار می‌رود شهروندان با رعایت این نکات بهداشتی ضمن اینکه سلامت خود را حفظ کرده، به ریشه کن شدن این ویروس نیز کمک کنند.

ستاد استانی مقابله با کرونا وضعیت شهرستان های آغاجاری، اندیکا، اهواز، ایذه، باغملک، باوی، حمیدیه، دشت آزادگان، رامشیر، لالی، هفتکل، هندیجان و هویزه را زرد اعلام کرده و بر این اساس نماز جماعت در سطح مساجد این مناطق و نیز ادارات از ۲ روز پیش اقامه می شود اما هنوز تصمیمی برای بازگشایی مصلای مهدیه اهواز از سوی مسوولان استان گرفته نشده است.

خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا  از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی بیان کرده‌اند.

به گفته دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مطابق برآوردها و در نتیجه‌ی بررسی نرخ موارد بستری مبتلایان به کرونا تا ۳۰ خرداد ۹۹، آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز قرار دارند.

[ad_2]

Source link