عناصر داعش به اتوبوس افسران عراق حمله کردند

[ad_1]

به گزارش منابع عراقی، این اتوبوس که حامل افسران پلیس فدرال بود در نزدیک روستای «الدب» در منطقه «الریاض» استان کرکوک مورد حمله داعش قرار گرفت که در اثر تیراندازی به آن یک افسر پلیس زخمی شد.
افسر زخمی این حادثه تروریستی برای درمان به بیمارستان منتقل شد و نیروهای امنیتی عملیات بازرسی و جست وجوی منطقه را برای دستگیری عوامل این حمله تروریستی آغاز کردند.

حملات گروه تروریستی داعش در یک ماه گذشته به دنبال شیوع ویروس کرونا و اوضاع نابسامان سیاسی عراق افزایش چشمگیری یافته است.

در ماه های گذشته بسیاری از کارشناسان امنیتی و مقام های نظامی و سیاسی با یادآوری حملات غافلگیرانه تروریست ها و اشغال مناطق گسترده ای از خاک عراق در سال ۲۰۱۴ به ظهور دوباره داعش و ایجاد ناامنی و هرج و مرج در این کشور هشدار داده اند.    

تحرکات چشمگیر داعش در ماه های اخیر به ویژه پس از انتشار ویروس کرونا در عراق نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی را به عملیات های شناسایی و نابودی هسته های خفته تروریست ها واداشته به طوری که این نیروها روزانه چندین رشته عملیات برای نابودی تروریست ها در مناطق شرقی، غربی و شمالی این کشور انجام می دهند.    

بر اساس اعلام منابع امنیتی عراق، نزدیک به هشت هزار تروریست داعش هنوز در عراق حضور دارند و این در حالی است که این کشور سال ۲۰۱۷ به طور رسمی پایان کار و شکست داعش را اعلام کرد.

[ad_2]

Source link