عملیات ساخت خوابگاه دانشجویان فنی لارستان پس از ۱۵ سال شتاب گرفت

[ad_1]

جلیل حسنی، پنجشنبه در بازدید از این طرح عمرانی ، آموزشی و خدماتی اظهار داشت: میزان اعتبار مورد نیاز برای فعالیت و شروع مجدد عملیات اجرایی این خوابگاه شبانه‌روزی افزون بر ۱۵ میلیارد ریال بود که با پیگیری، تلاش و رویکرد ویژه دولت و مسوولان امر به ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه فنی و حرفه‌‍ای استان فارس، بودجه لازم تامین شد.

وی بیان کرد: با شتاب بخشیدن به روند اجرای این طرح، پیش‌بینی می‌شود تا دهه فجر ۹۹ این خوابگاه دانشجویی آماده بهره‌برداری شود.

فرماندار ویژه لارستان همچنین از دستگاه‌های مختلف خدمات ‌رسان همچون آب، برق، گاز، مخابرات، شهرداری و اداره راه و شهرسازی لارستان خواست در اسرع وقت نسبت به تامین زیرساخت‌های این طرح اقدام کنند و از هیچ تلاشی با مجری و پیمانکار پروژه برای اتمام آن تا دهه فجر امسال دریغ نکنند.

پیشرفت ۸۵درصدی خوابگاه

رییس آموزشکده فنی و حرفه ای لارستان نیز در این بازدید بیان کرد: عملیات ساخت این خوابگاه از سال ۱۳۸۴ توسط یکی از خیران و نیک‌اندیشان این شهرستان در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع با زیربنای ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع و اعتبار اولیه پنج میلیارد ریال آغاز شد.

قدرت یادگاری فرد افزود: فعالیت این پروژه از همان سال ۸۴ تاکنون به دلیل کمبود منابع مالی و اعتباری متوقف شده بود که با تلاش و پیگیری مسوولان، متولیان امر و مدیریت اجرایی شهرستان لارستان و دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان فارس، تامین اعتبار و اکنون با سرعت در حال اجراست.

وی، با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی این طرح هم اینک ۸۵ درصد است، گفت: این خوابگاه با ظرفیت پذیرش ۷۲ دانشجو، دارای ۱۶ اتاق ، سالن مطالعه و نماز خانه است.

یادگاری فرد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تاکنون حدود ۲ هزار نفر در شته‌های مختلف فنی و حرفه‌ای از این دانشکده دانش آموخته شده‌اند.

وی، با بیان اینکه مقدمات لازم برای اخذ مجوز ۲ رشته کارشناسی ناپیوسته برق با گرایش قدرت و حسابداری نیز در این دانشکده فراهم شده است، گفت: ماموریت و رسالت دانشگاه فنی و حرفه‌ای در سراسر کشور تربیت تکنسین‌ها و کارشناسان فنی است.

یادگاری فرد ادامه داد: آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران لارستان از سال ۱۳۸۰ به همت مسوولان در قالب ۲ رشته الکتروتکنیک (برق صنعتی) و رایانه (نرم افزار) و پذیرش ۶۰ دانشجو فعالیت خود را در لاستان آغاز کرد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link