عملیات ساخت اورژانس اجتماعی اسدآباد آغاز شد

[ad_1]

حمیدرضا الوند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجوز راه‌اندازی اورژانس اجتماعی در اسدآباد از ۲ سال پیش صادر شد و با مشارکت خیران سلامت، این مرکز تا یک‌سال آینده بهره برداری می شود.

وی اظهار داشت: این مرکز در فضایی به اندازه ۵۰۰ متر مربع در کنار ساختمان بهزیستی این شهرستان بنا می‌شود.

الوند تاکید کرد: هدف از ساخت و راه‌اندازی مراکز اورژانس اجتماعی ایجاد آرامش و امنیت، تحکیم بنیان و نشاط خانواده و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی بیان کرد: زمین این مرکز از محوطه اداره بهزیستی اسدآباد تامین شده است و تمام هزینه‌های ساخت‌ ،راه‌اندازی و تجهیز آن را خیران سلامت بر عهده دارند.

مدیرکل بهزیستی همدان گفت: این مرکز از نوع اورژانس اجتماعی سطح سه است که این سطح از مراکز در منطقه‌های کم جمعیت و دارای آسیب‌های اجتماعی پایین‌تر راه اندازی می شود.

وی با اشاره به اینکه تنها در شهر همدان اورژانس اجتماعی سطح یک راه‌اندازی شده است، افزود: در حال حاضر همه شهرستان‌های استان به غیر از فامنین و درگزین دارای پایگاه اورژانس اجتماعی هستند و خدماتی همچون اقامت خوابگاهی و نگهداری فرد آسیب‌ دیده برای ۲۴ ساعت را ارائه می‌دهند.

الوند اظهار داشت: آمار تماس با سامانه ۱۲۳ اورژانس اجتماعی نشان از افزایش سطح آگاهی عمومی و آشنایی مردم با این مرکز مددکاری و ارائه گزارش آسیب‌ها به بهزیستی دارد.

بر اساس آخرین آمار یک سوم جمعیت همدان به صورت مستقیم و غیر مستقیم از خدمات بهزیستی بهره می‌برند.

[ad_2]

Source link