طرح پیشگیری از کرونا در ۱۵منطقه آسیب خیر البرز اجرایی شد

[ad_1]

اسدالله حیدری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: این گروه های همیار سلامت روان اجتماعی بهزیستی البرز  از طریق ۱۵ پایگاه  با تامین  مبلغ یک میلیارد و 70 میلیون ریال طرح پیشگیری از کرونا را در مناطق آسیب خیز به اجرا درآوردند.

وی ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک، یک هزار و ۲۰۰ بسته پیشگیری از ویروس کرونا  در بین افراد ساکن در این مناطق توزیع شده است.

حیدری گفت: ضدعفونی وگندزدایی فضای داخلی و بیرونی مراکز تحت نظارت حوزه پیشگیری به صورت روزانه در حال انجام بوده به طوریکه طراحی فرم های نظارتی و بیماریابی از مراکز اقامتی و اخذ اطلاعات به صورت روزانه از وضعیت سلامت افراد مقیم و خدمت گیرنده در مراکز زیر پوشش بهزیستی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد:  خرید لوازم پیشگیری به مبلغ یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال و توزیع بین ۱۲۲ مرکز  شامل محول ضد عفونی بدن ،ماسک ، دستکش ، محلول ضد عفونی سطوح از دیگر اقدامات برای مقابله با این بیماری بود.

مدیرکل بهزیستی استان البرز ادامه داد : در این میان مبلغ سه میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال کمک هزینه خرید لوازم بهداشتی و پیشگیری از بیماری به ۷۷ مرکز اقامتی میان مدت اختصاص یافت و همچنین  مبلغ ۸۶۰ میلیون ریال به تمام مراکز درمان و کاهش اعتیاد بابت کمک هزینه خرید لوازم پیشگیری پرداخت  شد.

وی افزود : اجرای طرح آگاه سازی و آموزش پیشگیری از بیماری کرونا در پاتوق ها و محل استقرار معتادین کارتن خواب توسط مراکز گذری ، ون سنتر ، دی آی سی ،  تیم های ثابت و سیار با خرید لوازم بهداشتی وپیشگیرانه به مبلغ  یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون  ریال در دستور کار قرار گرفت.

حیدری گفت: براین اساس خدماتی از قبیل غربالگری علایم  اولیه بیماری ( تب سنجی و ارجاع به مراکز درمانی) ارایه آموزش در زمینه آگاهی از نحوه انتقال ، علایم ونحوه پیشگیری از بیماری توسط توزیع اقلام بهداشتی ( ژل دست , محلول ضد عفونی کننده محیط و سطوح, پد الکلی , دستکش و ماسک) ، ضد عفونی پاتوق ها و الونک ها با دستگاه ، توزیع غذای گرم و آبمیوه یا میوه ، توزیع البسه مناسب ، تهیه و توزیع بروشور پیشگیری از بیماری کرونادر محلات و پاتوق های معتادین ارایه شد.

مدیرکل بهزیستی استان البرز خاطرنشان کرد:: این بسته ها بین گروه های در معرض آسیب مناطق پر خطر در مناطق حصارک، اسلام آباد، خط چهار حصار، مناطق محمد شهر و ماهدشت شهرستان کرج , شهرک سیدجمال الدین نظرآباد, ملک آباد، مهدی آباد،  سیف آباد و فاز چهار شهر جدیدهشتگرد  شهرستان ساوجبلاغ, شهرک طالقانی-، فلکه پنج فردیس توزیع شده است.

وی افزود : مرکز مشاوره تلفنی ۱۴۸۰ بهزیستی نیز برای ارایه  خدمات مشاوره تخصصی استرس و اضطراب ناشی از بیماری کرونا فعال شد و در این مدت تعداد مشاوران از ۱۰ نفر به ۱۴ نفر افزایش یافت بطوریکه افزایش ساعات شیفت های کاری به ۳ شیفت از ۸ صبح تا ۱۲ شب دراین مرکز داشتیم که  تعداد ۸۳۰ مورد مشاوره مرتبط با کرونا ویروس اقدام شده است.

مدیرکل بهزیستی استان البرز یادآورشد:  تمهیدات لازم برای حضور مشاوران مرکز ۱۴۸۰ در روزهای جمعه و ایام تعطیل اندیشیده شد و تمام مشاوران این مرکز آموزش های لازم پروتکل مشاوره تلفنی برای  نگرانی از شیوع کرونا را فراگرفته اند.

اکنون  با احتساب افراد تکراری به ۱۱ هزار نفر معتاد و  چهار هزار و ۸۰۰ نفر ساکن محله های پرخطر در البرز خدمات ارایه شده است.

بهزیستی البرز ۴۰هزار مددجو و ۲۸ هزار معلول را زیر چتر حمایتی خود دارد.

[ad_2]

Source link