طرح فاصله‌گذاری اجتماعی پویش “درخانه بمانیم” را در بوشهر تقویت کرد

[ad_1]

سید نورالدین امیری روز سه‌شنبه در این ارتباط افزود: با ابلاغ طرح فاصله‌گذاری اجتماعی دستوررالعمل‌های لازم برای تعطیلی بوستان‌ها و تفرجگاه‌های ساحلی، تعطیلی سرویس‌های درون شهری و برون شهری و جلوگیری از اطراق و برپایی چادرهای مسافرتی در پارک‌ها و اماکن و معابر شهری صادر شد.

 وی بیان کرد: از همه شهروندان خواشته شد در طرح قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا مشارکت اجتماعی داشته باشند و در همین زمینه بسیاری از مردم به پویش در خانه بمانیم پیوستند.

شهردار بوشهر ادامه داد: شماری از هموطنان به این امر واقف نیستند که باید با آگاهی بخشی دقیق به آنها توضیح داد که  این بیماری فقط مربوط به یک شخص نمی‌شود و افراد ناقل می‌توانند منبعی برای گسترش این ویروس در خانواده و جامعه باشند و باید بویژه در ۱۳ بدر خانه‌های خود را ترک نکنند.

معاونت اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر نیز بیان کرد: تاکنون ورودی و خروجی بوستان‌های شغاب و پارک‌های  ساحلی لیان و مرجان با استقرار سنگ‌های نیوجرسی مسدود شده و درب بقیه پارک‌ها نیز بسته شده‌است. 

مهدی عالی پور عنوان کرد: آلاچیق‌های ساحلی مسدود خواهند شد و گروه‌هایی به صورت چهار شیفت در شبانه روز در حال گشت زنی و جلوگیری از تجمع‌ها و اطراق‌های اجتماعی خواهند بود.

وی یادآور شد: در همین زمینه گروه‌های گشت نظارت سازمان حمل و نقل بار و مسافر نیز به صورت مستمر کنترل و جلوگیری از تردد خودروهای پلاک‌های غیربومی را به عهده دارند.

[ad_2]

Source link