صهیونیست‌ها در ازای فروش اف ۳۵ به امارات تسلیحات نظامی از آمریکا می‌خرند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از الجزیره، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت: اسرائیل به این نتیجه رسیده که آمریکا جنگنده اف ۳۵ را به امارات خواهد فروخت و از این رو به دنبال دریافت جنگ‌افزارهای پیشرفته از آمریکا در چارچوب کمک‌های امنیتی سالانه‌ای است که تل‌آویو از واشنگتن دریافت می‌کند.  

بر اساس این گزارش، مقام‌های صهیونیستی معتقدند که تسلحیات مذکور باید بتواند برتری نظامی این رژیم را در منطقه در پی داشته باشد و همچنین باید در عرض یک سال و با قیمت پایین‌تر در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت دراین گزارش افزوده است: مقام‌های صهیونیستی قانع شدند که واشنگتن قصد فروش اف ۳۵ به امارات را دارد و منابع رسمی در آمریکا نیز صحت اطلاعات این روزنامه را تأیید کردند.

این در حالی است که «الی کوهن» وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی پیش‌تر گفته بود که اسرائیل علیه فروش این جنگنده‌ها به ابوظبی اقدام خواهد کرد و اجازه فروش آنها را نخواهیم داد.

در همین حال نیویورک تایمز به نقل از منابع خود گزارش داده است: نتانیاهو پیش از انتشار علنی خبر عادی‌سازی روابط با امارات در اواخر ماه گذشته، با فروش تسلیحات نظامی آمریکا به این کشور موافقت کرده بود.

پیشتر نیز مقام‌های رژیم صهیونیستی مخالفت خود را نسبت به فروش تسلیحات پیشرفته از جمله جنگنده اف ۳۵ به امارات ابراز کرده بود.

«تسخی هنگبی» وزیر امور شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی هم گفته که اسرائیل حتی با فروش یک پیچ از جنگنده اف ۳۵ به امارات مخالف است.

[ad_2]

Source link