صندوق کارآفرینی امید یزد ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

[ad_1]

“امین خوش‌قامت” روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان ضمن گرامیداشت هفته دولت افزود: برای این میزان تسهیلات ۱۲ هزار فرصت شغلی در زمینه‌های مختلف به صورت مستقیم ایجاد شد.

وی اظهار داشت: برای این پرداخت‌ها در حوزه کشاورزی، صنعت،خدمات، ضروری و رفاهی و مسکن به ترتیب  ۵۱۹ ، پنج هزار و ۲۸،  پنج هزار و ۱۱۴ ، ۹ هزار ۲۵۹  و ۸۰ فقره پرونده تشکیل و مابقی در حوزه متفرقه است.

خوش‌قامت با بیان اینکه ۶۴.۸ درصد متقاضیان تسهیلات یاد شده مرد و ما بقی زن بودند تصریح کرد: یکی از رسالت‌های این صندوق پرداخت تسهیلات از محل منابع مشترک صندوق توسعه ملی و تلفیقی از منابع صندوق کارآفرینی امید است که پرداخت تسهیلات در حوزه اشتغال پایدار روستایی را بر عهده دارد.

وی اظهار داشت: این طرح در سال ۹۷ آغاز شد که در این زمینه  ۴۰۵ فقره پرونده در حوزه روستاییان تشکیل شده و بالغ بر ۳۸۵ میلیارد ریال تسهلات پرداخت که برای ۵۲۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد هدف از این طرح را ایجاد اشتغال روستایی و مهاجرت معکوس بیان کرد و گفت: تسهیلات در این صندوق به صورت قرض الحسنه است.

خوش قامت حمایت از صنعت زیلوی شهرستان میبد را از اقدامات برجسته این صندوق برشمرد و افزود: در این زمینه ۱۰۶ فقره تسهیلات به مبلغ ۲۶ میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال  پرداخت شد.

بهره برداری از  ۱۱ طرح کارآفرینی در هفته دولت 

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد از بهره برداری ۱۱ طرح کارآفرینی همزمان با هفته دولت به همت این صندوق خبر داد و گفت: برای تکمیل و راه اندازی این طرح‌ها ۸۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های یاد شده برای یکصد نفر ایجاد اشتغال کرده است افزود: این طرح‌ها شامل تولیدی الکتروپمپ ، تولید مواد غذایی، کارگاه زیلوبافی، مجموعه گردشگری، تولید کانکس، اقامتگاه بومگردی، مجتمع تفریحی باران دانش، تولید مبلمان استیل و سردخانه محصولات کشاورزی است.

اجرای طرح روستای بدون بیکار

خوش‌قامت ایجاد روستاهای بدون بیکار را از طرح‌های صندوق در حمایت از روستائیان دانست و تصریح کرد: طرح روستای بدون بیکار در راستای استراتژی صنعتی سازی روستاها و راهبرد منبع گرایی و مبتنی بر مزیت رقابتی روستاها و با محوریت افزایش توانمندسازی و مشارکت پذیری افراد جوامع محلی برای ایجاد اشتغال پایدار، ریشه کنی بیکاری و مهاجرت معکوس به روستاها در دستور کار قرار دارد.

پرداخت ۱۶ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه بوم گردی

وی از پرداخت ۱۶ میلیارد ریال ریال تسهیلات برای ایجاد اقامتگاه‌های  بوم گردی و صنایع دستی در دولت تدبیر و امید  خبر داد و افزود:  در این زمینه ۲۶۴ پرونده تشکیل شد. 

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان یزد گفت: یکی از اولویت‌های اصلی در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، طرح‌های گردشگری و بوم‌گردی است که علاوه بر اشتغالزایی بالایی در توسعه محلی و درآمدزایی اهمیت بسزایی دارد.

هم اکنون در ۱۰ شهرستان یزد صندوق کارآفرینی امید با ۲۶ نیرو در حال ارائه خدمات هستند.

[ad_2]

Source link