صندوق امداد ولایت استان مرکزی چهار میلیارد و ۵۷۰ میلیون تسهیلات پرداخت کرد

[ad_1]

فریدون سرلک روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات شامل ۴۷ مورد ودیعه مسکن به مبلغ سه میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال، ۸۵ مورد ساخت مسکن به میزان چهار میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال، ۳۸ مورد وام اشتغال و خودکفایی به مبلغ بیش از ۱۰میلیارد ریال، ۵۲۵ مورد کارگشایی به میزان ۲۵ میلیارد ریال و ۵۷ مورد از وجوه اداره شده (بنیاد علوی) به مبلغ ۲۸ میلیار دو ۲۰۰ میلیون ریال بوده است.

وی اظهار  داشت: ۵۸۶ فقره وام نیز از منابع بانک مهر ایران در قالب تسهیلات حمایتی ودیعه مسکن، تسهیلات خودکفایی و اشتغال، تسهیلات حمایتی با اعتبار ۳۳ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

مدیر صندوق امداد ولایت استان مرکزی از خیران و نیکوکاران به‌منظور سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت دعوت کرد و گفت: با همکاری خیران و افزایش کمک‌ها و سپرده‌های آنان در صندوق امداد ولایت می‌توان تسهیلات بیشتری به نیازمندان پرداخت کرد.

سرلک افزود: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت وابسته به کمیته امداد امام خمینی (ره) است که با هدف پرداخت حداکثری وام‌ قرض‌الحسنه‌ برای توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه، گرفتن کمترین کارمزد در مقایسه با بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری و سایر صندوق‌های قرض‌الحسنه شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: وام‌های صندوق امداد ولایت به مددجویان با کمترین ضمانت پرداخت می‌شود و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) نیازی به ضمانت ندارند و اگر مددجویان نتوانند سرسید وام خود را پرداخت کنند از مستمری آنان کم می‌شود.

مدیرصندوق امداد ولایت استان مرکزی گفت: مددجویان برای دریافت تسهیلات باید یک سفته با توجه به رقم وام تهیه کنند که ثبت شماره سفته در سیستم موسسه قرض الحسنه امداد ولایت ضروری است.
به پیشنهاد شورای مرکزی و تایید دفتر مقام معظم رهبری، اساسنامه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تحت نظارت بانک مرکزی و منطبق بر ضوابط و چارچوب‌های قانونی  در اسفند سال ۱۳۹۴  به تصویب هیات امنا کمیته امداد رسید و در سال ۹۵ مجوز صندوق قرض الحسنه امداد ولایت از طرف بانک مرکزی صادر شد.

۸۸ هزار و۷۷۶ نفر در قالب ۴۸ هزار و ۴۶۶ خانوار از خدمات حمایتی کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مرکزی بهره‌مند هستند.

[ad_2]

Source link