صدور کارت ایمنی شیلی برای بهبودیافتگان کرونا 

[ad_1]

به گزارش روز جمعه بلومبرگ، شیلی قصد دارد با صدور کارت ایمنی بازگشت بهبودیافتگان به زندگی عادی و سر کار را راحت‌تر کند و به دیگران اعلام کند که این افراد دیگر واگیر دار نیستند. 

جیمه مانالیچ وزیر بهداشت شیلی گفت: دولت از هفته آینده صدور کارت‌های کووید ۱۹ را آغاز خواهد کرد. 

مانالیچ افزود: دولت اطمینان می‌دهد که افراد دارای کارت دیگر واگیر دار نیستند.

به گفته وزیر بهداشت شیلی، مقامات بهداشتی باید براساس احتمالاتی تصمیم گیری کنند که به یقین مطلق نزدیک‌تر باشد. 

به گزارش بلومبرگ، بیمارانی که سیستم ایمنی بدن خود را به خطر انداخته‌اند، مانند بیماران سرطانی مجبورند ۲۸ روز بدون علائم منتظر بمانند تا برای دریافت کارت درخواست کنند و کارکنان بهداشتی نیز برای دریافت کارت هر ۱۵ روز یکبار آزمایش می‌شوند. 

بعد از ابدای دولت شیلی، آنتونی فائوچی رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی آمریکا گفت: ایالات متحده در حال بررسی احتمال کارت ایمنی است. 

فائوچی به شبکه سی ان ان گفت: این یکی از آن مواردی است که وقتی می‌خواهیم مطمئن شویم افراد آسیب پذیر چه کسانی هستند و یا نیستند درباره آن صحبت می‌کنیم. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشورهای آمریکای لاتین، در شیلی تا کنون هشت هزار و ۸۰۷ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۱۰۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

شیلی برای مهار کرونا در اوایل ماه مارس (اسفند) مرزهای خود را بست و بسیاری از مراکز پایتخت سانتیاگو برای جلوگیری از شیوع ویروس بسته شده‌اند.  

علاوه براین، مراکز خرید، مدارس، سالنهای سینما و مراکز خدمات غیر ضروری نیز تعطیل شده‌اند.  

بانک مرکزی شیلی که پیش از این چشم‌انداز اقتصادی کشور را با رشد ۵. ۰ تا ۵. ۱ درصد در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرد اکنون از این ارزیابی عقب نشینی کرده و معتقد است این ارزیابی محقق نخواهد شد. 
 

[ad_2]

Source link