شهرستان دشتی رتبه نخست تاسیس باشگاه‌های کتابخوانی استان بوشهر را داراست

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حمید زارعی روز سه شنبه درجمع هنرمندان دشتی افزود: ایجاد ۶ کتابخانه مدرسه ای و ۶۲ کتاب خانه کلاسی، احداث سالن کنفرانس آموزشی در فرهنگسرای خورموج، ایجاد کتاب نمای دشتی، تاسیس اولین خانه فرهنگ و هنر روستایی کشور در روستای چاوشی، احداث فرهنگسرا در شهر شنبه، تشکیل شورای قرآنی، احداث موسسه قرآنی در روستای چارک و چاپ آثار و حمایت از مولفان این شهرستان از جمله اقدام‌های انجام شده در این شهرستان است.

وی اضافه کرد: احداث بزرگترین نگارخانه استان بوشهر در شهرستان دشتی در دولت تدبیر و امید نقش مهمی در پیشرفت فعالیت‌های هنری این شهرستان داشته است.

زارعی بیان کرد: در این مدت دفتر سینمای جوان، سالن سینما و سالن پلاتوی خورموج احداث و راه اندازی شد که پیشرفت و تاثیر بسزایی در تربیت نیروهای شایسته و کارآمد در زمینه تئاتر وبازیگری داشته است.

وی ادامه داد: ایجاد فضای باز و آرام برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری از جمله فعالان حوزه موسیقی، هنرهای نمایشی، تجسمی، سینماگران و توسعه فعالیت‌های کتاب خوانی و قرآنی جزو اولویت‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در این دولت بوده است.

زارعی اضافه کرد: از سال ۹۳ تاکنون ۱۳۶ همایش و جشنواره علمی، فرهنگی و قرآنی، ۱۳۷ اجرای نمایش، ۲۹ فیلم مستند و کوتاه، ۱۶۲ جنگ شادی، ۱۲ کنسرت موسیقی، یک هزار و ۷۴۴ دوره آموزشی، ۱۵۹ نمایشگاه و ۱۶۹ مسابقه فرهنگی و هنری در شهرستان دشتی برگزار شده است.

وی افزود: در این دولت ۱۸ انجمن فرهنگی و هنری، ۶ آموزشگاه هنری، ۸ کانون تبلیغاتی، ۳۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد، سه موسسه قرآنی، پنج چاپخانه، هشت موسسه فرهنگی و هنری و چهار انتشارات به مجموعه فرهنگی شهرستان اضافه شده است.

زارعی یادآور شد: افزون براین، شاخص‌ها و افتخارات متعددی نیز کسب شده که نامزدی چند دوره پایتخت کتاب ایران، دهکده کتاب ایران از سوی روستای درازی، شهر شاخص نقالی و شاهنامه خوانی کودکان و نوجوانان کشور، انجمن برگزیده ادبی، تربیت ۳۰ حافظ قرآنی، سه دوره کانون برگزیده استانی و کشوری از سوی کانون روستای عربی و کسب عنوان‌های مختلف از سوی هنرمندان در جشنواره‌های بین المللی و ملی گوشه‌ای از افتخارات کسب شده در این شهرستان است.

در این نشست از سیروس جعفر بگلو، حمید ذاکری، عبدالرضا غلامیان، ایوب آشنا، عبدالمهدی نصیری، غلامرضا صدریان مطلق، ابوذر بهرامی، غلامرضا علیزاده و الهه بردستانی تقدیر شد.

[ad_2]

Source link