شهرداری دماوند خدمات غیرحضوری ارائه می‌دهد

[ad_1]

عباس صفری روز چهارشنبه به ایرنا گفت: یکی از راهکارهای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کاهش حضور در اماکن عمومی است و شهروندان برای حفظ سلامت خود و دیگران باید از خدمات غیرحضوری استفاده کنند.

وی ادامه داد: در همین راستا شهرداری دماوند با ارائه سامانه میز خدمت الکترونیک در سایت شهرداری، تمامی خدمات این نهاد همچون ارسال و ثبت نامه، پیگیری نامه های ثبت شده و ارتباط با شهردار را ارائه نموده و تا هفته آینده بخش استعلام های دفترخانه، بانک و ادارات مختلف، اخذ و تمدید پروانه ساختمانی، پایانکار و عدم خلاف به پیشخوان شهرسازی و دیگر خدمات را در دستور کار دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای سایر حوزه خدماتی شهرداری نیز به دنبال تحقق این مهم و ایجاد این بستر هستیم، خاطرنشان کرد: شهروندان از طریق سایت شهرداری دماوند به آدرس www.damavand.ir و ورود در سامانه میز خدمت الکترونیک، می‌توانند از سامانه‌های شهرداری، خدمات مورد نظر را به صورت غیرحضوری دریافت کنند.

شهردار دماوند همچنین به دیگر خدمات صورت گرفته در کاهش شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم این نهاد در حوزه خدمات شهری، توقف فعالیت شرکت پسماند و بازیافت زباله بوده است که به منظور رعایت بهداشت و حفظ سلامت شهروندان تمامی مراکز تفکیک و دفن متوقف شد.

صفری تاکید کرد: البته طبق قانون شهرداری ها، جمع آوری زباله های شهری جزو وظایف ذاتی شهرداری بوده و با رعایت تمامی نکات بهداشتی توسط نیروهای خدوم شهرداری درحال انجام است.

وی همچنین در خصوص ساماندهی سگ های بلاصاحب نیز بیان داشت: این مهم توسط حوزه خدمات شهری شهرداری دماوند انجام می شود که در اسرع وقت با مشخص شدن پیمانکار مربوطه، ساماندهی این بخش نیز در دستور کار قرار دارد.

[ad_2]

Source link