شمار مبتلایان به کرونا در روسیه از ۱۰۰ هزار نفر گذشت

[ad_1]

ستاد عملیاتی مبارزه با کرونا در دولت روسیه روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد: شمار افرادی که تست کرونای آنها مثبت شده است در شبانه روز اخیر هفت هزار و ۹۹ نفر بوده است.  

بر اساس این گزارش تاکنون ۱۱ هزار و ۶۱۹ نفر آلوده به ویروس کرونا بهبود یافته و یکهزار و ۷۳ تن دیگر نیز فوت کرده‌اند.

تنها در شبانه روز اخیر ۱۰۱ نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را ازدست داده اند. 

در بین افراد آلوده به ویروس کرونا، ۲ هزار و ۸۲۹ نفر یا ۳۹.۹ درصد فاقد نشانه های این بیماری هستند.

در ادامه گزارش گفته شده است ۸۵ جمهوری و استان روسیه به ویروس کرونا آلوده شده اند. بیشترین شمار آلودگی به کرونا در روسیه در شبانه روز اخیر در مسکو ثبت شده است و تست کرونای ۳ هزار و ۹۳ نفر مثبت اعلام شده است.

گزارش دیگری از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه حاکی است که شاخص فعالیت تجاری در روسیه در یک ماه اخیر از ۴۷.۵ واحد در ماه مارس به ۳۱.۳ واحد (در زمان حاضر) کاهش یافته است.

رسانه روسی به نقل از یک گزارش شرکت بین المللی مارکت که شاخص‌های فعالیت تجاری کشورها را می‌سنجد، خاطرنشان کرد: این چنین کاهش فعالیت تجاری در روسیه از ماه سپتامبر سال ۱۹۹۷ تاکنون بی‌سابقه بوده است.

در گزارش گفته شد: شاخص فعالیت تجاری روسیه در زمان حاضر حتی از شاخص دوره بحران اقتصادی سال ۱۹۹۸ که در این کشور صدها شرکت و بانک ورشکسته شدند، نیز پایین تر آمده است.

شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه در توضیح این سنجش فعالیت تجاری گفت اگر شاخص فعالیت تجاری بالاتر از ۵۰ واحد باشد فعالیت اقتصادی رشد می کند و زیر ۵۰ واحد نشانه رکود فعالیت تجاری است.    

 صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که اقتصاد روسیه در سال ۲۰۲۰ حدود ۵.۵ درصد کاهش بیابد.

رئیس جمهوری روسیه که قبلا دستور داده بود از روز دوم آوریل تا ۳۰ ماه آوریل (امروز) این کشور برای مقابله با کرونا تعطیل شود، به تازگی این تعطیل عمومی را تا ۱۱ ماه می ( ۲۲ اردیبهشت ماه) تمدید کرد.

[ad_2]

Source link