شرم آور راز بی سوادی در امریکا

[ad_1]

کلمه است و نه فقط یک صدا یا یک نوشته نماد است. کلمه نیروی است; آن است که قدرت شما را به بیان و برقراری ارتباط به فکر می کنم و در نتیجه به ایجاد حوادث در زندگی خود را. – دون میگوئل روئیز

یکی نیوجرسی زن “ماریا” خوانده شده در یک سوم سطح کلاس. او برگزار شد و fudged راه خود را از طریق کارهای روزمره بدون خواندن. هنگامی که او را به یک رستوران بروید او را به منظور آنچه که او می دانست که در منو – یک همبرگر سالاد یا مرغ کبابی یا نقطه به شخص دیگری در صفحه بعدی میز و پرسید “برای چه او را داشتن.” ماریا حتی تا آنجا پیش رفت به نگه داشتن او بی سوادی یک راز حتی از شوهرش ده سال. چرا که او نمی تواند خواندن ایمیل او خواهد وانمود کند که او را فراموش کرده عینک خود را در محل کار و یا می گویند که او تا به حال شده است بیش از حد شلوغ برای باز کردن ایمیل و درخواست شوهر آن را انجام دهد. یک روز آنها راه رفتن گذشته یک پنجره فروشگاه با ثبت نام در آن است. به عنوان آنها در صفحه نمایش های ناگهان متوجه شدم که همسر خود را نمی تواند به عنوان خوانده شده. ماریا بود خجالت و تحقیر. اما او به دنبال کمک و در حال حاضر بار خوانده شده با این نسخهها کار بر روی یک کامپیوتر می آموزد و دیگران به عنوان خوانده شده.

در سال 2002 قبل از فرعی در آموزش و پرورش کمیته اصلاحات در آموزش و پرورش و نیروی کار ایالات متحده آمریکا در مجلس نمایندگان بازیگر جیمز ارل جونز شهادت داد: “92 میلیون آمریکایی به پایین و یا بسیار کم سواد و مهارت – آنها قادر به خواندن و بالاتر از درجه 6 سطح. به بی سواد در امریکا و یا در هر نقطه که برای ماده است – برای ناامن ناراحت کننده و محافظت نشده. برای بی سواد ناامیدی و شکست به عنوان روزانه کرایه. می توانید هر یک از ما که نمی دانیم چگونه به خواندن واقعا درک غم و اندوه است که در ارتباط با ناتوانی در خواندن است ؟ ما واقعا می تواند مربوط به خاموش تحقیر آرام ناامیدی است که نمی توان بیان صدها نفر از راه هایی است که کسانی که قادر به خواندن و مبارزه در شرم به نگه داشتن راز خود را? مبارزه از بی سوادی … هنوز هم بخشی از داستان آمریکا است.”

امروز ملت ما چهره یک بیماری همه گیر که مخرب برای آینده ما است. این بیماری عملکردی بی سوادی. با توجه به تازه ترین ارزیابی ملی پیشرفت آموزشی (PCI) آن پیشی گیرد و یک سوم از کودکان آمریکا توسط کلاس چهارم – از جمله دو سوم از آمریکایی های آفریقایی تبار دانش آموزان و تقریبا نیمی از همه کودکان در درون شهرها است.

اساسی تعریف سواد توانایی خواندن و نوشتن. بنابراین پایه تعریف بی سوادی ناتوانی در خواندن و نوشتن.

فراتر از تعاریف اساسی وجود دارد اهمیت در آمار تکان دهنده در مورد عملکرد بی سواد. چه بی سوادی معنی است که میلیون ها نفر ممکن است قادر به درک این جهت در یک بطری دارو و یا قادر به خواندن آنها قبض تلفن را صحیح تغییر در یک فروشگاه پیدا کردن و نگه داشتن یک شغل و یا به عنوان خوانده شده به یک کودک است.

بی سوادی شده است به عنوان یک اجتماعی و آموزشی موضوع – کسی که دیگری مشکل است. اخیرا ما آمده اند به درک اقتصادی و عواقب ناشی از عدم مهارت های سواد آموزی برای آمریکا و آمریکایی کسب و کار.

بی سوادی است تاثیر قابل توجهی در اقتصاد است. با توجه به ملت کسب و کار مجله, 15 میلیون بزرگسال برگزاری مشاغل امروز عملکرد بی سواد. شورای آمریکایی از بیمه عمر گزارش می دهد که سه چهارم از شرکت های فورچون 500 ارائه برخی از سطح درمانی آموزشی برای کارگران است. و یک مطالعه انجام شده توسط شرق میانه موسسه و مرکز سیاست منطقه ای یافت می شود که کسب و کار ضرر و زیان نسبت به مهارت های اساسی کمبود اجرا به صدها میلیون دلار به دلیل بهره وری پایین خطاها و حوادث است.

علاوه بر این همانطور که در سال 1986 انتشار تحت عنوان ساخت برنامه های سواد آموزی کار: یک راهنمای عملی برای تادیبی مربیان (برای وزارت دادگستری ایالات متحده موسسه ملی اصلاحات) یکی-نیمی از بزرگسالان در فدرال و ایالتی تادیبی موسسات قادر به خواندن و یا نوشتن در همه. تنها در حدود یک سوم از کسانی که در زندان به اتمام دبیرستان.

شواهد نشان می دهد که مشکل آغاز می شود در صفحه اصلی. ملی فرمانداران ” انجمن نیروی کار در سواد آموزی بزرگسالان گزارش شده است که بی سوادی درون نسلی مشکل پس از یک پدر و مادر کودک الگوی. فقیر مدرسه موفقیت و رها کردن قبل از اتمام مدرسه به امری عادی در میان کودکان بی سواد پدر و مادر است.

دلایل بی سوادی به عنوان متنوع به عنوان تعدادی از غیر خوانندگان. بزرگسالان non-خواننده ممکن است مدرسه را ترک کرده اند در اوایل ممکن است فیزیکی یا عاطفی ناتوانی ممکن است تا به حال بی فایده معلمان و یا به سادگی ممکن است unready برای یادگیری در زمان خواندن آموزش آغاز شد.

زیرا آنها قادر به کمک به فرزندان خود یاد پدر و مادر که نمی تواند جزئیات اغلب تداوم اینتر نسل چرخه بی سوادی. بدون کتاب و روزنامه یا مجله در خانه و پدر و مادر می خواند که به عنوان یک مدل نقش بسیاری در رشد کودکان مبتلا به کمبود سواد. واضح است که هیچ علت واحد از بی سوادی است.

بزرگسالان باید دلایل بسیاری برای درخواست کمک به خواندن. بسیاری از آنها را وادار توسط نیاز برای افزایش سطح سواد در شغل خود. دیگران ممکن است مایل به خواندن به یک کودک به عنوان خوانده شده کتاب مقدس و یا ارسال به یک عضو خانواده برای اولین بار. همه بیان یک امید برای کیفیت بهتر زندگی از طریق سطوح بالاتری از سواد.

با توجه به باربارا بوش “آن را به طور ناگهانی به من رخ داده است که هر چیزی که من نگران – فروپاشی خانواده, مواد مخدر, ایدز, بی خانمان ها – همه چیز بهتر خواهد بود اگر بیشتر مردم می تواند خواندن و نوشتن و درک است.”

اجازه دهید همه ما انجام آنچه ما می توانیم به بی سوادی و نه بخشی از داستان آمریکایی امروز اما یک بخشی از امریکا گذشته است.

[ad_2]