سینمای سقز امسال به بهره‌برداری می‌رسد

[ad_1]

بهرام نصرالهی‌زاده روز چهارشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان کردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه در نظرسنجی‌های اخیر یکی از خواسته‌های جوانان سقزی ساخت سینما بود که با  بهره‌برداری از این سینما می‌توان بخشی از خواسته آنها را برآورده کرد.

وی افزود: برای ساخت زیپ لاین و پل معلق در پارک آبیدر سنندج هم ۱۱ میلیارد ریال به شهرداری تخصیص داده شده که در گسترش فضاهای تفریحی این شهر اثرگذار است.

نصرالهی‌زاده با بیان اینکه فعالیت جوانان، همکاری و ایفای نقش آنها در قالب سازمان‌های مردم نهاد مهم است اضافه کرد: کمک جوانان در مناطق محروم در قالب بسیج کارهای ارزشمندی است که می‌تواند در غنی سازی اوقات فراغت نقش داشته باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان یادآور شد:‌ بازار اشتغال امروزه متفاوت است و یک جوان می‌تواند با یک گوشی تلفن همراه شغل ایجاد کرده و درآمدزایی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت تابستانی می‌توان اماکنی را برای کلاس‌های مهارت‌آموزی مشاغلی که نیاز به سرمایه‌گذاری کمی دارند اختصاص داد اظهار داشت: این مجموعه نیز هزینه‌های منابع مورد نیاز برای تجهیزات آموزشی و حق‌الزحمه مدرس را تامین‌ می‌کند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان کردستان هم در این نشست گفت: با غلبه بر مصرف‌گرایی و شیوه زندگی شهری امروزی اوقات فراغت معنای خاصی در میان جوانان پیدا کرده است.

گلاویژ فتاحی افزود: اوقات فراغت بر رضایت و شادی و حتی آینده جوانان در انتخاب شغل هم اثرگذار است بنابراین باید بیشتر مورد توجه باشد.

وی یادآور شد: در پژوهشی که بین جوانان سه شهر سنندج، سقز و مریوان صورت گرفته مشخص شد موسیقی، اینترنت، فضای مجازی و خوابیدن بیشترین سهم را در پر کردن اوقات فراغت آنان به خود اختصاص داده‌اند.

فتاحی اضافه کرد: مطالعه هفتمین اولویت اوقات فراغت جوانان این سه شهر در این پژوهش بوده که بخشی از آن می‌تواند به دلیل تحصیلات باشد.

[ad_2]

Source link