سیل جان ۱۷ نفر در شرق یمن را گرفت

[ad_1]

به گزارش الجزیره، مرکز بهداشت استان مأرب در شرق یمن با تأیید کشته شدن این افراد، اعلام کرد که هشت تن از این قربانیان را کودکان تشکیل می‌دهند.

براساس این گزارش در جریان جاری شدن سیل در شرق یمن، همچنین چهار نفر نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر به دنبال ریزش باران‌های شدید و جاری شدن سیل، برای نخستین بار در ۳۴ سال گذشته، سد تاریخی مأرب در شرق یمن از زمان بازسازی، طغیان کرد.

“احمد العریفی” مدیر طرح سد مأرب در این باره گفت که سد مأرب نخستین بار از زمان بازسازی‌اش در سال ۱۹۸۶  و پس از آن سطح آب آن از ۵۵۰ میلیون متر مکعب گذشت، طغیان کرد.

با وجود افزایش نگرانی‌ها درباره احتمال ریزش سد تاریخی مأرب که به دنبال افزایش سطح آب این سد و پس از جاری شدن سیل در چند روز گذشته درشرق یمن روی داده است، اما العریفی افزود که شرایط با وجود طغیان آب سد مأرب اطمینان‌بخش است.

سد مأرب گنجایش ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب را دارد، اما سیلاب نادری که در روزهای گذشته به راه افتاده است، خسارت مادی زیادی به منازل و زمین‌های کشاورزی شهرستان “الوادی” در استان مأرب زده است.

سد تاریخ مأرب به قرن هشتم پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد که در طول تاریخ چندین بار متلاشی شده است و آخرین بار سال ۱۹۸۶ توسط شرکت “دگوش” ترکیه باز سازی شد.

استان مأرب در ۱۷۳ کیلومتری شمال شرق صنعا؛ پایتخت یمن قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link