سه طرح جهاد کشاورزی زنجان جزو نقشه راه جهش تولید قرار گرفت

سه طرح جهاد کشاورزی زنجان جزو نقشه راه جهش تولید قرار گرفت

جواد تاراسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سه طرح نقشه راه جهش تولید به کشاورزی استان زنجان طرح اصلاح باغات، ایستایی کردن باغ‌های انگور و ایجاد زنجیره تولید آبزیان است.

وی اظهارداشت: در طرح اصلاح باغات، با حذف و جایگزینی باغات کم ثمر به پر ثمر انجام می شود، ایستایی کردن درختان انگور و سومین طرح نیز سرشاخه کاری است که از سال های گذشته اقداماتی در این زمینه انجام شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، به اصلاح ۵۰۰ هکتاری باغ های ؟انگور در سالجاری و سال آینده اشاره کرد و ادامه داد: اولویت ایستایی کردن باغات انگور است و ۲۰۰ هکتار آن در سالجاری و ۳۰۰ هکتار نیز سال آینده انجام شود.
تاراسی با بیان اینکه برای اجرای این طرح  ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است، اضافه کرد: بر پایه بر آوردها در نتیجه اجرای طرح ایستایی کردن باغات انگور، متوسط تولید از پنج تن در هکتار به ۱۰ تن  افزایش می یابد.

وی یادآور شد: در این ۵۰۰ هکتار باغات انگور میزان تولید تا پنج هزار تن افزایش می یابد و سالانه ۲۳۰ هزار تن انگور در استان تولید می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: دومین طرح برنامه جهش تولید در سال‌جاری بهره برداری از یک‌هزارو ۳۰۰ هکتار توسعه باغات در اراضی شیب‌دار طارم است.
تاراسی با بیان اینکه زنجان رتبه نخست تولید زیتون در کشور را دارد، اظهارداشت: با بهره برداری از باغات شیب دار زیتون، یک هزارو ۳۰۰ هکتار باغ زیتون جدید به میزان ۲۰ هزار هکتار موجود اضافه می شود و استان بیش از نیمی از زیتون کشور را تامین خواهد کرد.
وی سومین طرح مربوط به جهش تولید را ایجاد زنجیره تولید آبزیان  بیان کرد و ادامه داد: این زنجیره در شهرستان ایجرود پیش بینی شده که با اجرای این طرح حدود یکهزار تن  ‭‭‭‭
 تولیدات آبزیان استان اضافه شده و برای تامین نهاده ها نیز پیش بینی های لازم انجام شده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: برای این طرح های جهش تولید بخش کشاورزی این استان ۵۰۰  میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *