سه خبر از یزد و میبد

[ad_1]

ریس ستاد دیه یزد گفت: هیئت‌های عزاداری ۱۴ معصوم (ع) و «خویدک » مرکز استان با پرداخت ۶۳۰ میلیون ریال زمینه آزادی ۲ مددجوی زندانی جرایم مالی غیرعمد را فراهم کردند.

اسلام افشون عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمک این هیات‌ها در راستای اجرای طرح هر هیات، آزادی یک زندانی صورت گرفت .

وی ادامه داد: هیات‌های عزاداری و سوگواری و تشکل‌های دینی در کنار خیران و مراکز نیکوکاری می‌توانند در این امر مهم و مورد نیاز سهیم شوند.

همچنین رییس شورای هیات‌های مذهبی یزد ، ۲۹ مردادماه جاری به ایرنا گفته بود: در آستانه ماه محرم از سوی هیات عزاداری « کوشکنو» مرکز استان با پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال زمینه آزادی پنج زندانی جرایم مالی غیرعمد فراهم شد.

محمدحسن باقری اتابک با قدردانی از این اقدام خداپسندانه افزود: انجام فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در کنار برنامه های عزاداری توسط تشکل‌های دینی و هیات‌های مذهبی عملی ضروری و کاری ارزشمند است .

در سال‌جاری با برگزاری برنامه‌های مختلف و همراهی مردم زمینه آزادی ۱۱۳ زندانی در استان فراهم شده است.

در سال ۱۳۹۸ برای آزادی ۲۶۰ محکوم مالی جرایم غیرعمدمالی  ۷۳ میلیارد ریال توسط خیران پرداخت شد.

 هم‌اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمدمالی در زندان های استان بسر می برند که برای آزادی آنها  ۵۹۸ میلیارد ریال نیاز است.

یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که هم اکنون حدود چهار هزار نفر در ندامتگاه های استان دوره محکومت خود را سپری می کنند که جرم بیشتر این افراد که شهروندان سایر استان ها هستند، در ارتباط با مواد مخدر است .

یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد.

تاکنون از مجموع یک هزار و ۴۸۰ هیات عزاداری استان، ۷۰۰ مورد در بانک اطلاعات تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور ( طوبی) نام‌نویسی کرده‌اند.

میبد

مسوول بسیج اداری کارگری میبد گفت: راه‌اندازی مرکز کاریابی و استفاده از تجربه‌ مدیران موفق ازجمله برنامه‌های در حال پیگیری است که با همکاری نیروهای بسیجی برای رفع مشکل اشتغال در حال اجراست.

به گزارش ایرنا ، سرگرد مهدی دهقانی در نشست هم‌اندیشی اندیشه ورزان بسیج اداری و کارگر شهرستان  افزود: مقرر شد هفته‌ای یک بار گردهمایی کارگران در یکی از امامزاده‌های شهر با دعوت از مدیران کارخانه ها انجام شود و در این گردهمایی‌ها رازهای موفقیت مدیران و فعالان بازگو و راهکارهایی برای رفع مشکلات اقتصادی ارائه می ‌شود.

وی به برنامه‌ بازدید دانش آموزانمدارس از کارخانه های صنعتی نیز اشاره کرد که اجرای آن مورد توجه قرار گرفت و به دلیل شیوع کرونا اجرا نشده است.

دهقانی با اشاره به ایجاد بانک اطلاعاتی از مخترعان و مبتکران شهرستان که قرار است شناسایی آنها توسط نیروهای بسیجی انجام  شود، پیگیری تشکیل تیم مجازی متشکل از اداره‌ها و کارخانه‌ها را   یادآور شد و از نیروهای بسیجی خواست آن را در دستور کار قرار گیرد.

در این نشست اعضای هیات اندیشه ورزی بسیج کارگری و اداری میبد به شرح اقدامات انجام شده و برنامه‌های اجرا شده و در حال اجرا پرداختند ، همچنین پیشنهادهایی را برای فعالیت رو به رشد بسیج اداره های و کارخانه  ارائه کردند.

همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه بسیج کارگری و اداری ، لزوم رفع مشکلات فرهنگی ، اجرای برنامه‌های مدیریت برای استفاده از منابع بخش خصوصی ، صیانت از خانواده کارگران در حوزه‌های مختلف و حفظ منابع آبی با رویکرد مشارکت و همکاری بسیج بحث شد.

یک هزار و ۶۰۹ نفر کارگر و ۹۶۰ کارمند عضو بسیج کارگری شهرستان میبد هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۵ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد. 

یزد 

 معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد گفت: با توجه به موج دوم شیوع کرونا و در چارچوب حفظ سلامتی مردم، نمازجمعه فردا (۳۱ مردادماه) تنها در سه پایگاه در شهرهای اردکان، عقدا و احمدآباد برگزار می‌شود.

نماز جمعه در شرایط عادی در ۲۱ شهر و هفت روستای پرجمعیت  استان یزد اقامه می‌شود.

حجت‌الاسلام عباس حمیدی‌فر عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا  و رعایت مقررات بهداشتی در دیگر پایگاه های جمعه این آیین عبادی سیاسی  اقامه نمی‌شود.

وی از نمازگزاران  خواست با ماسک و دستکش و همچنین همراه داشتن مهر و سجاده شخصی در نمازجمعه شرکت کنند.

پیرو درخواست ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا برای حفظ سلامتی مردم، لغو  اقامه نمازجمعه با توجه به شرایط موجود از نهم اسفند سال گذشته در استان یزد آغاز شده است.

مرکز شهرستان اردکان در ۶۰ کیلومتری یزد قرار دارد.

[ad_2]

Source link