سهم نیک اندیشان فارس در مبارزه با کرونا ، خرید ۷ دستگاه تنفس مصنوعی

[ad_1]

علی اکبر رامجردی مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس روز دوشنبه با اشاره به حجم قابل توجه کمک‌های خیرین استان فارس گفت : خیرین از روزهای شروع این بیماری با تأمین تجهیزات محافظتی با  برنامه مهار کرونا همراه شدند و هم اکنون با توجه به نیاز مراکز درمانی به دستگاه‌های تنفس مصنوعی ،با تمرکز بر تامین این دستگاه‌ها حامی بیماران هستند.

دکتر رامجردی نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را تامین ۲۵ دستگاه تنفس مصنوعی اعلام کرد و افزود: هزینه هفت دستگاه تنفس مصنوعی از طرف خیرین و مراکز خیریه از جمله  شورای عالی خیریه استان فارس ، بیمارستان مادر و کودک غدیر ،کارخانجات رامک،اسه و شیرین صمغ تأمین شده است.

وی با تجلیل از اقدام نیکوکاران استان فارس اضافه کرد: در مجموع با این کمک ها ۷دستگاه تنفس مصنوعی به ارزش تقریبی ۱۲ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی در حال خریداری است.

مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس اضافه کرد: شهروندان جهت کمک به تهیه تجهیزات پزشکی برای مهار کرونا میتوانند کمک های خود را از طریق شماره کارت:۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۴۴۷۹۹ بنام مجمع خیرین تأمین سلامت استان فارس و جهت تهیه سبدهای معیشتی و حمایتی برای نیازمندان از شماره کارت: ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۰۹۳۷۶ و کد آسان پرداخت *۸۸۷۷*۰۷۱*۸# بنام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس،مشارکت کنند.

 پیشتر نیز امیر حسین استخری نیک اندیش سلامت مبلغ ۲ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات بیمارستانی مقابله با کرونا به مراکز درمانی استان فارس اهداء کرد ، مدیر عامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس با تجلیل از این اقدام خیر جوان بر لزوم همراهی خیرین برای مقابله با کرونا تاکید کرد.

 علیرضا معارف خیر و نیکوکار شیرازی نیز با اختصاص ۱.۵ میلیارد ریال از طرف خود و خانواده‌اش برای خرید دستگاه تنفس مصنوعی مشارکت کرد و آن را در اختیار مراکز درمانی برای مقابله با کرونا قرار داد. همچنین دکتر محمد تقی مصلح پزشک نیک اندیش شیراز با خرید یک دستگاه تنفس مصنوعی به ارزش ۱.۵ میلیارد ریال برای مراکز درمانی شیراز در این امر خداپسندانه مشارکت کرد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه ، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و  سرچهان بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.

بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و دو بیمارستان شهید چمران و شهید فقیهی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می دهند ، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

[ad_2]

Source link