سن مادران در استان بوشهر افزایش یافت

[ad_1]

اسکندر پاسالار روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: میانگین سن مادران در استان بوشهر بیشر از میانگین کشوری است و سن پدران ۳۳.۱ سال است که در سال‌های اخیر تا حدی ثابت مانده است.

وی یادآورشد: تا پایان سال ۹۸ در استان بوشهر ۱۶ هزار و ۳۵۵ ولادت به ثبت رسیده است که ۱۷ درصد نسبت به سال ۹۷ کاهش داشته است و میزان عمومی ولادت در استان در سال ۱۳۹۸ به ازای هر هزار نفر ۱۳.۹ است که استان را در رتبه ۱۹ کشوری قرار داده است.

وی گفت: همچنین از تعداد ۴۳۵ مورد چند قلو زایی در سال ۹۸ تعداد ۵ مورد  سه قلو بوده است.

مدیرکل ثبت احوال استان ادامه داد: میزان وفات در سال ۹۸ در این استان ۴ هزار و ۴۸۳ واقعه  ثبت شد که ۷.۷ درصد نسبت به سال ۹۷ بیشتر شده است.

پاسالار گفت:۵۷درصد از فوتی‌های ۹۸ را مردان و ۴۳ درصد را زنان تشکیل می‌دهند و بیشترین مرگ و میر در شهرستان‌ دشتستان و کمترین آن در عسلویه به ثبت رسیده است.

این مقام مسوول  اضافه کرد: بیشترین میزان مرگ و میر استان در گروه سنی ۸۰ تا ۸۴ سالگی رخ داده است اما میانگین سن فوت ۶۲.۶ است و در این آمار بوشهر در رتبه سی و دوم را در میان استان‌ها دارد .

 وی گفت: در سال ۹۸ یکهزار و ۹۳۳ واقعه طلاق در استان به ثبت رسید و میزان عمومی طلاق در استان ۱.۶ است که به این لحاظ بوشهر وضعیت مناسب‎‌تری نسبت به میانگین کشوری دارد.

مدیرکل  ثبت احوال استان بوشهر گفت: سن طلاق در این استان ۳۶.۳ سال برای مردان و ۳۱.۶ برای زنان بوده است.

پاسالار افزود: بیشترین ازدواج به ثبت رسیده پارسال برای مردان ۲۵ تا ۲۹ و زنان ۲۰ تا ۲۴ ساله است.

مدیر کل ثبت احوال استان بوشهر گفت:  ثبت احول کشور از ۳ سال گذشته به دنبال راه‌اندازی سامانه روابط سلبی و نسبی است که اطلاعات افراد را به لحاظ خانوادگی جمع آوری و دسته بندی می‌کند.

پاسالار افزود: این اطلاعات کمک در برنامه‌ریزی‌های راهبردی می‌کند و امیدواریم در سال جاری این سامانه راه‌اندازی شود.

[ad_2]

Source link