سناتور مینه سوتا: مردم آمریکا در دولت ترامپ ایمن نیستند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، سناتور کلوبوچار که ایالت وی بویژه شهر مینیا پولیس به مدت سه ماه است که شاهد اعتراضات خیابانی مردم علیه رفتارهای نژادپرستانه نیروهای پلیس است، روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه‌ای بی‌سی در مورد سرکوب معترضان گفت: این (سرکوب اعتراضات) فقط در یک مکان اتفاق نمی‌افتد بلکه در سرتاسر کشور در حال وقوع است. اتفاقات اخیر زیر نظر دونالد ترامپ انجام می‌شود. 

کلوبوچار افزود: ما در آمریکای دونالد ترامپ ایمن نیستیم و در دولت وی در کنار کشته شدن ۱۸۰ هزار نفر به علت شیوع ویروس کرونا، میزان جرائم و جنایات نیز افزایش یافته است.  

سناتور مینه سوتا در واکنش به حمله حامیان ترامپ به معترضان ضد نژادپرستی گفت: من همیشه غارت، خشونت و تهدیدات را محکوم کرده‌ام. 

سناتور کلوبوچار در ادامه با حمایت از نامزد دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا گفت: من فکر می‌کنم که جو بایدن انتخاب قوی برای انجام تغییرات است، وی می‌تواند کشور را ایمن‌تر کند. 

مینیا پولیس بزرگترین شهر ایالت مینه سوتا با گذشت سه ماه از قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی همچنان صحنه اعتراضات ضد نژادپرستانه معترضین است و جاکوب فری فرماندار مینیا پولیس هفته گذشته به بهانه جلوگیری از غارت و تخریب اموال عمومی، در این شهر منع رفت و آمد اعلام کرد. 

تیم والز فرماندار ایالت مینه سوتا نیز با تایید شرایط نا آرام شهر مینیا پولیس گفت: نیروهای گارد ملی هر چه زودتر به این شهر اعزام خواهند شد. 

مرگ فلوید و خشونت بیشتر علیه سیاه پوستان منجر به تظاهرات گسترده ضد نژادپرستی و تظاهرات علیه وحشیگری پلیس در شهرهای سراسر ایالات متحده شده است. 

 

[ad_2]

Source link