سناتور دموکرات: ترامپ جان میلیون‌ها نفر را به خطر می‌اندازد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، وارن سناتور دموکرات از ایالت ماساچوست جمعه شب در پیام توییتری نوشت: مردم آمریکا به خدمات پستی نه تنها در زمان برگزاری انتخابات بلکه برای ارسال داروهای حیاتی، چک‌های تامین اجتماعی و دریافت موارد دیگر وابسته هستند. 

سناتور وارن با انتقاد شدید از سیاست‌ بازی‌های دولت ترامپ و تلاش برای تضعیف خدمات پستی در کشور نوشت: دونالد ترامپ و همفکرانش، جان میلیون‌ها انسان را برای منافع سیاسی در معرض خطر قرار می‌دهند. 

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تلاش‌های ترامپ برای تضعیف و از بین بردن فرصت حضور مردم در انتخابات از طریق رای گیری پستی، اداره پست آمریکا هفته گذشته به ایالت‌ها هشدار داده که برخی رأی‌های انتخابات ریاست جمهوری نوامبر که از طریق پست ارسال می‌شوند ممکن است با تأخیر به مقصد برسند و در نتیجه به موقع شمرده نشوند. 

شبکه تلویزیونی‌ام بی‌سی نیوز نیز تأیید می‌کند که ایالت‌های پنسیلوانیا، کارولینا، تگزاس و کالیفرنیا نامه‌هایی از اداره پست دریافت کرده‌اند که به آن‌ها گفته شده است این اداره نمی‌تواند تضمین کند که برخی رأی‌ها به موقع تحویل داده شوند. 

این در حالی است که برخی نگران این مسئله هستند که رئیس جمهور و لوئیس دی جوی رئیس اداره پست (که یکی از حامیان و متحدان ترامپ است) در حال سیاسی کردن اداره پست هستند تا به ستاد انتخاباتی ترامپ کمک کنند برنده شود یا دست کم به او کمک کنند در صورت باخت، نتیجه انتخابات را به چالش بکشد. ترامپ اذعان کرده که جلوی بودجه اداره پست را گرفته تا مانع رأی گیری از طریق پست شود. 

منابع آگاه به‌ام بی‌سی نیوز گفته‌اند که دی جوی هفته گذشته در کاخ سفید با ترامپ دیدار کرده است. این بدان معناست که ترامپ چند روز قبل خبرنگاران را فریب داد و ادعا کرد که با دی‌جوی گفت‌وگویی نداشته است. 
 

[ad_2]

Source link