سردارنقدی: از دستاوردهای کرونا ارجحیت نظریه دینی بر نظریه غربی بود

[ad_1]

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه،  سردار سرتیپ بسیجی «محمدرضا نقدی»  در کنفرانس بین‌المللی «آوردگاه کرونا» که در دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه متاسفانه خیلی از افراد تحصیلکرده و با اطلاع علمی به تفکرات سکولار و مادی و ماتریالیستی روی می‌آوردند و دین را به حوزه شخصی محدود کردند، اظهار داشت: دنیای غرب مادی‌گرا به تجربه اهمیت می‌دهد و به آنچه اهمیت می‌دهند که به قول خودشان زیر چاقوی جراحی آن را حس کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه کرونا با وجود همه نحوست خود خدمت بزرگی به بشیریت کرد و آن هم اینکه به صورت یکسان در همه عالم شیوع پیدا کرد، افزود: در حوزه درمان بیماران کرونایی آمار بین‌المللی را اگر نگاه کنیم، تلفات کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار بیشتر از کشوری مانند ایران است. در کشورهایی که تمام زیرساخت‌های درمانی‌شان را طی سال‌های گذشته تکمیل کرده‌اند و هیچ کمبودی ندارند، شاهد چنین تلفاتی هستیم. این در حالی است که آنها تحت تحریم نیستند درحالی که آمریکا و اروپا هشت سال است که شدیدترین تحریم‌ها را علیه ملت ما وضع کردند.

نقدی ادامه داد: مهمترین مسئله‌ای که باید مقایسه کرد، عوارض اجتماعی این حادثه در زندگی مردم است. یک فروشگاه در جمهوری اسلامی ایران غارت نمی‌شود، اما در اروپا و آمریکا فروشگاه‌های بزرگ غارت می‌شوند. مقایسه کنید کشورهایی را که محموله‌های ماسک را از یکدیگر می‌دزدند تا کشور ما که همه پایگاه‌های بسیج و خانه‌ها تبدیل به کارگاه تولید ماسک می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: در ایام کرونا برخی پایگاه‌های بسیج ما اعلام کردند که وقتی به درب خانه‌های مردم برای کمک مراجعه می‌کنیم، می‌گویند ما نیاز نداریم به دیگرانی که نیازمندتر هستند کمک کنید.

معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: حقانیت نظریه دینی را به وضوح می‌توان حس کرد. دشمن تلاش می‌کند تا بیان ما شکل نگیرد. یکی از مسائلی که به مردم آرامش می‌دهد این است که رهبرشان مثل خود مردم هستند. مسأله کرونا علیرغم مشکلاتی که برای جوامع بشری به همراه داشت دستاوردهای علمی بزرگی داشت و یکی از دستاوردهای کرونا ارجحیت نظریه دینی بر نظریه غربی بود که در این حادثه جهانی، نظریه غربی رفوزه شد و نمره منفی گرفت.

نقدی گفت: وضعیت کشورهای غربی با سانسور بزرگ رسانه‌ای بسیار بزرگتر از این است که نشان داده ‌می‌شود و آن را خیلی کوچک جلوه می‌دهد.

[ad_2]

Source link