سالن ورزشی ۶ هزار نفری همدان پذیرای کنکوری‌ها

[ad_1]

محسن جهانشیر روز چهارشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس هماهنگی صورت گرفته این سالن برای آزمون داوطلبان کنکور سراسری آماده‌سازی و تحویل دست اندرکاران شد.

وی بیان کرد: سالن ۶ هزار نفری همدان ظرفیت اخذ آزمون از سه هزار داوطلب را دارد و صندلی و سایر امکانات مورد نیاز نیز تامین شده است.

جهانشیر ادامه داد: سالن‌های ورزشی بزرگ و فضاهای روباز همدان نیز برای برگزاری آیین‌های عزاداری ایام محرم آماده‌سازی شده‌اند و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تاییدیه‌های لازم در ایام سوگواری محرم به هیات‌های مذهبی واگذار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همزمان با نخستین روز از دهه محرم هیات باستانی و زورخانه‌ای همدان اقدام به برگزاری برنامه در ورزشگاه شهدای قدس این شهر خواهد کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان با تاکید بر اینکه ترویج شور و شعور حسینی وظیفه‌ای همگانی است، گفت: اماکن ورزشی استان همدان در این ایام با تایید ستاد کرونا و همچنین شورای هماهنگ تبلیغات اسلامی به هیات‌های مذهبی واگذار می‌شود.

نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا همدان نیز پیشتر در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۳۹۹ با شرکت ۲۹ هزار و ۷۷۵ داوطلب در همدان همزمان با سراسر کشور و با رعایت شدید شیوه‌نامه‌های بهداشتی در حوزه‌های مختلف امتحانی برگزار می‌شود.

سید مهدی مسبوق افزود: از این تعداد داوطلب، ۱۶ هزار و ۸۹۱ نفر شامل ۵۶.۷۳ درصد زن و ۱۲ هزار و ۸۸۴ نفر شامل ۴۳.۲۷ درصد از شرکت کنندگان مرد هستند.

وی اظهار داشت: آزمون ورودی دانشگاه‌های سال ۱۳۹۹ در پنج گروه آموزشی هنر، علوم انسانی، ریاضی و فنی، علوم تجربی و زبان‌های خارجی به مدت چهار روز در روزهای چهارشنبه ۲۹، پنجشنبه ۳۰، جمعه ۳۱ مرداد و شنبه یکم شهریور همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می‌شود.

همدان دارای بیش از ۳۰۰ فضای ورزشی روباز و سرپوشیده است.

[ad_2]

Source link