رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان: نیاز به حمایت بیشتر داریم

[ad_1]

مهران تیشه‌گران روز شنبه در گفت وگو با ایرنا، اظهار داشت: فدراسیون ناشنوایان بیش ۱۵ هزار متر اماکن ورزشی دارد که قدمت آنان بیش از ۵۰ سال است و به عنوان یک منبع برای تامین اعتبار مورد نیاز فدراسیون، امسال نه تنهادرآمدزایی نداشته‌، بلکه برای نگه‌داری و تعمیر بخش‌های مختلف از جمله تاسیسات و سالن‌ها و غیره نیاز به هزینه‌هایی داشتیم. برای تامین این هزینه ها و پرداخت حقوق کارکنان ماهانه بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان هزینه کرده‌ایم.

وی افزود:‌ فدراسیون ناشنوایان به تنهایی یک شبه وزارت محسوب می شود زیرا برنامه‌ریزی و هدایت نزدیک به ۱۷ رشته ورزشی قشر ناشنوا را به عهده دارد و باید اعتبار این فدراسیون چیزی شبیه اعتبار درنظر گرفته شده برای  فدراسیون جانبازان باشد زیرا به تناسب فعالیت گسترده‌تر ما به اعتبارات بیشتری نیاز داریم.

این مسئول ورزشی ادامه داد: خدا را شکر ما تا کنون به مشکلی در خصوص پرداخت‌ها برنخورده‌ایم و امیدوارم در آینده نیز با مشکل روبه رو نشویم.

رییس فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان با اشاره به اینکه اعتبار ما در سال گذشته سه میلیارد بود، گفت:‌ به طور قطع و با توجه به شرایط موجود شاید نصف اعتبار سال گذشته به ما پرداخت شود.

وی تصریح کرد:‌ می دانم که به دلیل کرونا تمام معادلات ما برای اردوها و مسابقات برهم ریخته است. اگر قرار بود امسال ما در مسابقات جهانی رشته‌های مختلف ورزش ناشنوایان شرکت کنیم به اعتباری بیش از ۲۵ میلیارد تومان نیاز داشتیم اما حالا به دلیل شیوع کرونا این مسابقات همگی لغو شده است.

این مسوول ورزشی در خصوص رقابت‌های انتخابی المپیک در رشته فوتبال و بسکتبال که قراراست بهمن ماه سال جاری به میزبانی مالزی برگزار شود، گفت: مدتی پیش کنفدراسیون آسیا در این خصوص به شکل اطلاع رسانی کرد اما هنوز به صورت رسمی چیزی به ما اعلام نشده است البته ما در صورت تامین اعتبار لازم تمرینات را آغاز می کنیم ولی به طور دقیق نمی‌دانیم که این رقابت‌ها انجام خواهد شد.

[ad_2]

Source link